banner374
13 Eylül 2012 Perşembe 02:19
Alan Değişikliği Kapsamı Genişletilmelidir

 Milli Eğitim Bakanlığı alan değişikliğinin 10-13 Eylül 2012 tarihinde yapılacak şekilde takvimini daha önce açıklamıştı. Açıklanan takvime göre Bakanlık alan değişikliği sürecini iki gün önce başlatması gerekirken henüz bu süreci başlatmamıştır.

Sendika olarak daha önce alan değişikliği kapsamının genişletilmesini istemiş ve bu konuda önerilerimizi kamuoyuyla paylaşmıştık. Söz konusu takvime göre sürecin başlatılmamasının sebebinin Talim Terbiye Kurulunun alan değişikliği kapsamının genişletilmesi için çalışma yapmasından kaynaklandığı ifade edilmiştir. Talim Terbiye Kurulundan beklentimiz taleplerimizi dikkate alınması ve alan değişikliğinde mezuniyet branşının yanı sıra yan alanı da kapsama dâhil ederek olumlu kararlara imza atmasıdır.


Genel Yetkili sendika olarak Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yaptığımız bütün görüşmelerde alan değişikliğinde taleplerimizi dikkate almalarının özellikle sınıf öğretmenliği branşında hareket alanını genişleteceğini belirttik.


TTK’nın çalışmayı ivedilikle tamamlamasını, Bakanlığın ise alan değişikliğinde il dışı da dâhil olacak şekilde alan değiştirmeyi bekleyen öğretmenlerin taleplerini dikkate almasını bekliyoruz.

Alan Değişikliğinde Çerçeve Geniş Tutulmalıdır
Alan Değişikliğinde İl Dışı Seçeneği de Olmalıdır


banner182
Son Güncelleme: 13.09.2012 02:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sınıf öğrt. 4 yıl önce

alan değiştirdikten sonra il dışı tayin isteyebilecek miyiz? aile bütünlüğümüz sağlanacak mı?

Avatar
ilkmat 4 yıl önce

ilköğretimden lise matematiğe geçmek istiyorum.ancak mezuniyetim ilköğretim matematik.

Avatar
SINIF ÖĞRT. 4 yıl önce

55 yaş üzeri öğretmenlerin emekliliği bütün sorunlari kökten çözer ....yeter artik dinlensinler....

Avatar
katılıyorum.. @SINIF ÖĞRT. 4 yıl önce

kesinlikle katılıyorum..zor yürüyüp öğretmencilik oynamaya çalışanlar var..rotasyon da uyar paşa paşa emekli olacaklardır..636 puanla sıraya girerlerse ben nasıl atanırım 230 puanla..üç katı yaa..

Avatar
yan alan 4 yıl önce

yan alan da açılsın lütfen bi ümit işte..