06 Aralık 2014 Cumartesi 02:08
ATA-SEN: OSMANLICA DENEN UYDURUK DERSİ REDDEDİYORUZ!
 19. Milli Eğitim Şurası'nda Eğitim Bir Sen ve Türk Eğitim Sen delegelerinin oylarıyla Osmanlıcanın zorunlu ders olarak bütün liselerde okutulması önerisi kabul edildi. Böylece Etrüsk Türklerinin icadı olan Latin harflerine dayalı Türk alfabesinden Arap alfabesine dönüş adımlarından biri daha atılmaktadır.

Osmanlı diye bir millet yoktur. Osmanlı kelimesi, Osman Bey hanedanını tanımlar. Osmanlıca ise tamamen yapay ve uydurma bir dildir. Bu yapay dil Arap, Fars ve Türk dillerinin orantısız karışımından uydurulmuştur.

Arapça Hami-Sami dil ailesinden, Farsça Hint-Avrupa dil ailesinden, Türkçe ise Ural-Altay dil ailesinden gelir. Bu üç dil hiçbir açıdan birbirine benzemez ve bu dillerin birbirleriyle uzaktan yakından hiçbir ilgisi yoktur.

Osmanlıcanın karışım oranı ise şöyledir: %50 Arapça, %40 Farsça, %10 Türkçe. Osmanlıcanın dilbilgisi kuralları da Farsçaya göredir. Osmanlıcanın alfabesi de Arap alfabesidir.

"Arap alfabesiyle Osmanlıca" olarak yazılan eserlerin tamamı "Latin alfabesiyle Türkçeye" aktarılmıştır. "Dedelerimizin mezar taşını okuyamıyoruz." argümanı başlı başına sakat bir argümandır. Türk tarihi Osmanlı ile başlamaz. Türk tarihi yaklaşık 32.000 bin yıllık bir tarihtir. Çeşitli Türk boyları da tarih boyunca çeşitli alfabeler kullanmıştır. Osmanlı, Anadolu'da Büyük Hun imparatorluğu döneminden kalan dedelerinin mezar taşını okuyabiliyor muydu?

Alfabe başka dil başkadır. Arap alfabesiyle İngilizce de yazılabilir. Latin alfabesiyle Arapça da...
Osmanlıcanın zorunlu ders haline getirilmesi harf ve dil devrimlerine yönelik karşıdevrimdir.
Türk'ün diline kama sokulmasıdır. Osmanlı denilen yönetim özellikle 1.600'lü yıllardan sonra Türk düşmanlığına soyunmuş, devşirmelerin ve dönmelerin 
egemenliğine girmiş köhne bir yapıdır.

Fatih Sultan Mehmet'in "Uygur alfabesiyle öz Türkçe" fermanları vardır. Osmanlıca, Osmanlıcılık politikasıyla birlikte uydurulmuştur. Osmanlıcılık, imparatorlukla birlikte çökmüştür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti milli bir devlettir ve Atatürk'ün ifadesiyle "Cumhuriyetimizin temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü"dür.

1.600-1.900 yılları arasında Türklere sövülen yüzlerce yazı ve şiir bizzat dönemin Padişahlarınca ödüllendirilmiştir.

Devlete yönetici yetiştiren Enderun Mekteplerine alınmanın tek şartı da gayr-ı Türk olmak yani Türk olmamaktır!

Türklük adına Osmanlıyı, Osmanlıcayı ve beraberinde Arap alfabesini savunan ahmaklar olsa olsa Türk ve Türklük düşmanı konumuna düşerler.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulurken Osmanlı Devleti'nin doğrularından örnek almış, yanlışlarından da ders çıkarmıştır. Alfabe ve dil konusunda da gereken ders çıkarılmıştır. 1928'de Harf Devrimi, 1932'de ise Dil Devrimi yapılmıştır.

DİLİMİZ TÜRKÇE SES BAYRAĞIMIZDIR!

Türkçe dışı dillerin ve Türk alfabesi dışındaki alfabelerin meraklısı için öğrenilme yeri yalnızca fakültelerdir.

Siz Osmanlıca denilen o uydurma dili ve dolayısıyla Arap alfabesi öğrenmeyi zorunlu ders yaparsanız bütün bu tarihi gerçekleri sendika olarak hem de o derste anlatırız.
 
ATASEN
Ata Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası
Son Güncelleme: 06.12.2014 02:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hakan t. 2 yıl önce

neydi belirsiz a4 kağıdı sendikacılar ve bunu yayınlayan meb personel sizlere yakışmadı uyduruk olan asıl bu haber diye yayınlayan sizlerin tarafsızlığı nerede osmanlıya dil uzatana kadar icraatlarını görelim..

Avatar
mert 2 yıl önce

bu ne saygısızlık.geçmişine ve kültürüne hangi millet böyle ihanet ediyor

Avatar
ömer 2 yıl önce

bu geçmişine tahammülü bile olmayan güya eğitim! sendikasının haberini yayınlamayın lütfen.

Avatar
tarih 2 yıl önce

ey meb personel sizin milliyetciliginiz osmanliyi ve dilini yok saymaksa yaziklar olsun size

Avatar
öğretmen 2 yıl önce

Uyduruk ta sensin sendikan da Ata sen! meb personele kızmak değil teşekkür etmek lazım böyle tıyniyeti bozuk zihniyeti deşifre ettiği için teşekkürler.

Avatar
edebiyat 2 yıl önce

bu yazıyı yazana yazıklar olsun insan ecdadıyla övünürr

Avatar
edep yahu edep 2 yıl önce

bu yazı derhal burdan kaldırılmalı..geçmişini inkar eden insanlarden şüphe duyarım osmanlıca bütün okullarda zorunlu olmalı milli eğitim bakanımızı ve bütün milletvekillerini duyarlı olmaya çağırıyorum biz köklü bir geçmişi olan osmanlının torunlarıyızzzz