banner291
banner289

DİNÇER Eleştirilere Cevap Verdi

Eğitim Bilişim Ağı platformu üzerinden yeni eğitim öğretim dönemi için öğrermenlere seslenen Bakan Dinçer, eleştirilere cevap verirken öğretmenlerden destek istedi. DİNÇER'in EBA üzerinden öğretmen ve yöneticilere yönelik yapmış olduğu konuşmayı Kamudanhaber sitesi olarak sizler için derledik...

DİNÇER Eleştirilere Cevap Verdi
 
"Özüre bağlı atamalar için azami şekilde çalışıyoruz ama elimizden geleni yapamıyorsak tüm kamu oyunda yapılan bu lobi faliyetlerinin öğretmenlerin aleyhine döneceğini söylemek isterim." diyen Bakan Dinçer'in öğretmenlere mesajları şöyleydi: 

 

BİN ÖĞRETMENİ MAĞDUR ETMEK İSTEMEDİK

 

5. ve 4. sınıfı okutanlar bu yıl 1. sınıf okutacaklar her yerde 2 misli sınıf öğretmeni oldu.Bunun telfisi için çalışmamız lazımdı. Bin öğretmeni mağdur etmek istemedik onun için öğrencileri onlara göre paylaştırmaya çalıştık. Ama şuanda yaklaşık 7 bin sınıf öğretmeni eş durumundan yer değiştirmek istiyor. ben herkesin eşiyle mutlu olmasını istiyorum. Doğuda çalışan bir hanım öğretmen Uşak'taki eşinin yanına gitmek istiyor peki neden Uşak'taki eş doğuya gitmek istemiyor. Şu anda yaklaşık 33 bin norm fazlası öğretmen var. Peki atama talep edenlerden çok etmeyenlere soruyorum.

 

BİR ÖĞRETMENİN MALİYETİ 3 BİN LİRA

 

İstanbul ve Ankara'da tam 33 bin norm fazlası öğretmen var. Bunun 13 bini sınıf öğretmeni. Büyük şehirlerde yığılmışlar. Bir öğretmenin devlete aylık maliyeti 3 bin lira, yıllık 36 bin lira.

 

33 bin öğretmenin maliyetinin ne olduğunu hesaplayanlar var mı?

 

33 bin öğretmenin yıllık maliyeti 1.1 milyar TL. Bu maliyete yeteri kadar faydalanamayacağımız öğretmenler için katlanacaksak ülkenin menfaati açısından bunun düşünülmesi lazım.

 

BİZ DEĞİŞMEK ZORUNDAYIZ

 

Uzun vadeli ve kalıcı politikalar üretmek için çalışıyoruz. Herkesi tatmin etmeyebilir. Biz değişmek zorundayız. Şimdiye kadar öğretmen meselesi üzerinde durdum. Öğretmenlik mesleğine karşı alışkanlıklarımızın değişmesi gerekiyor. Türkiye'deki eğitim sisteminin değişmesi gerekiyor!

 

DAHA KÖTÜ BİR YIL YAŞAMAYACAĞIZ

 

Kısaca yaptığımız şeyin sonuçları henüz belli değil. Daha önceki sistemle herkes çok başarılı ve memnunduk diyorsa biz yaptığımız değişiklikler için özür dileyelim. Biz değişmek istiyoruz arkadaşlar:

Biz dünyada küresel düzeyde yarışan öğrenciler için istiyoruz bunun içinde bunları yetiştiren öğretmenler istiyoruz.

 

Bazı iftiralarla karşı karşıyayız. Pek çok sendikacı, köşe yazarı, gazeteci veryansın ediyor. Bu sene eğitim sisteminde yapılacak değişikliklere rağmen önceki yıldan daha kötü bir yıl yaşamayacağız!

 

NE ZAMAN KİME DESTEK VERECEKSİNİZ

 

Okullar açıldığında mahcup olacak biz olmayacağız. Geçen yıl 60 ila 72 yaş arası çocukların yüzde 70 i geçen yıl zaten okul görmüştü. Siz şahitsiniz. Ayrıca normal şartlarda ilköğretime aldığımız çocuklarımızın yaşlarını sadece 2 ay öne çekiyoruz. Eğer bu konuda bize şimdi destek vermeyecekseniz ne zaman destek vereceksiniz ve kime destek vereceksiniz?

 

Geçen yıl Türkiye'de eğitim sisteminde okulların yaklaşık yüzde 24 ünde ikili sistem vardı. Bu sene bundan fazla olmayacak. O zaman ikili sistem üzerinden bu yeni sistemi eleştirmenin siyasi bir nedenden başka ne nedeni olabilir?

 

Erken okula başlamayla ilgili 2 kesim ideolojik bir şekilde bizle mücadele ediyorken sizlerden bu sisteme sahip çıkmanızı hassasten istiyorum.

 
banner182
karakter kaldı.
Yorum Gönder

6 YORUM

 • Misafir Avatar

  nil

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  :))bence de mesle bu değil.ben doğu görevini yapmış bir öğretmenim.eşim özel sektör gelmesi mümkün değil.kaldı ki,büyükşehirden taşraya gidemiyorum...

 • Misafir Avatar

  Gly

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  bu batı dogu meselesi değil, benim esim özel sektörde bankaci.keyfimizden yer değiştirmiyoruz..

 • Misafir Avatar

  ÖMER KOÇ

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  bakan doğru söylüyor. bati bankamatik öğretmen kayniyor. başvururken neresi olsa giderim diyenler doğuya gelince eş durumun dan kaçmak için çalişiyorlar.

 • Misafir Avatar

  öğretmen eşi

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  bu azami sayıda alacaklrı öğretmenler kimler bu gizlilik neden bn anlayamıyorum torpili olanlar mı bular bu ne saçmalık birde destekten bahsediyo istifa edip gitmesi gerekirken

 • Misafir Avatar

  öğretmen

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  sanki bukadar öğretmani norm fazlası durumuna düşüren kendileri değil.size destek falan yok

 • Misafir Avatar

  ...

  3 yıl önce

    (0)  Cevapla

  ne alakası var burada da norm fazlası gideceği yerde de.kafa karıştırıyosunuz.çünkü milleti aptal görüyorsunuz...

Copyright © 2016

Meb, Meb Personel , Meb Personeli, Öğretmen Sitesi, Memur, Memurlar

foto galeri

 • En Komik Karne Günü Capsleri
 • Birbirinden ilginç şekilli bulutlar
 • KAZANIMLAR HAYATA GEÇİYOR,KAYBEDENLERİNSE UYKUSU KAÇIYOR
 • Yeni Yıl Tüm Dünyada Coşkuyla kutlandı
 • Yeni yıla serin sular altında girdiler
 • PKK kalleşlikte sınır tanımıyor
 • Diyarbakır Sur'da polis eşlerinden sürpriz!
 • En İyi 10 Yılbaşı Hediyesi
 • Dünyayı Sarsan En İyi 10 Fotoğraf
 • Soruları Soran Öğretmen Siz Olsanız Tam Puan Vereceğiniz 21 Komik Cevap

iletişim

 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com
 • destek@mebpersonel.com