banner374
15 Nisan 2015 Çarşamba 10:46
Direksiyon Sınav Sorumlusu Kurs Ücretinin İptali İstendi
    İlçede okullara gönderilen resmi yazıda ,Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu Kursuna katılabilmek için başvuru koşulları arasında halk eğitim’in banka hesabına 100 TL yatırılma şartı olmamasına rağmen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne başvurmak için giden eğitimcilere ellerine verilen yönergeler ile kurumun banka hesaplarına 100 TL yatırmaları ve başvuru yapmaları istenmişti.

Anadolu Eğitim Sendikasından yapılan açıklama ;
 
  Muğla’nın Milas ilçesinde okullara gönderilen resmi yazıda; Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu Kursuna katılabilmek için başvuru koşulları yazılmıştır. 
    Bu yazıda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün banka hesabına herhangi bir para yatırma şartı olmamasına rağmen, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne kurs için başvurmak için giden eğitimcilere ellerine verilen yönergeler ile kurumun banka hesaplarına 100 TL yatırmaları, bu paranın yatırılması ile başvuruların geçerli olacağı belirtilmiştir.
 
    Buradan konuyu açalım. Devletin dili resmi yazışma dilidir ve tüm kamu, kurum ve kuruluşların işlemleri resmi yazılar ile belirlenmektedir.
 
     Resmi yazıda belirtilmeyen ama elden verilen yönergeler ile kurs ücretlerinin toplama amacının açıklanması gerekir ki, resmi yazıda olmayan kurs ücretlerinin kursiyerlerden gayri resmi olarak talep edilmesinin hiçbir hukuki dayanağı bulunmamaktadır.
  
    Bu yüzden direksiyon sınavı sorumlusu kursu için 100 TL veren kursiyerlere paraların iade edilmesi gerekmektedir. Ayrıca kurs ücretinin tüm katılımcılardan alınmadığı bilgileri sendikamıza ulaşmıştır. Haksız toplanan paranın tüm katılımcılardan alınmamasının sebebini de bilgi edinme kanuna kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğüne sorduk. 
AES Milas İlçe Temsilciliği
 

www.mebpersonel.com

banner182
Son Güncelleme: 14.04.2015 22:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
hüseyin cengiz 2 yıl önce

bu sendika iyi çalışıyor

Avatar
MERZİFON 2 yıl önce

merzi̇fon da halk eği̇ti̇m merkezi̇ kursi̇yerlerden 200 tl ücret aliyor.