banner374
14 Temmuz 2015 Salı 19:13
Diyarbakır Eğitim Bir Sen Şubesinden Yetimlere Gıda Yardımı

 Diyarbakır da Yetimlere gıda yardımı

Eğitim Bir Sen Diyarbakır şubesi, Ramazan ayında üyeleriyle birlikte yapacağı iftar yemeğini iptal ederek bunun yerine ihtiyaç sahibi yetimlere 40 gıda kolisi dağıttı.

 
Eğitim Bir-Sen Diyarbakır şubesi, Ramazan ayında üyeleriyle birlikte yapacağı iftar yemeğini iptal ederek bunun yerine ihtiyaç sahibi olan yetimler için hazırlanan 40 gıda kolisi yardım paketlerinin dağıtımını yaptı. 

Eğitim Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus MEMİŞ, yaptığı açıklamada, geçmiş yıllarda iftar yemekleri düzenlediklerini bu yıl artık iftar yemeği yerine ihtiyaç sahibi yetimlere gıda yardımı yapmayı uygun gördüklerini söyledi.
 
Yetim olmak hiçbirinin tercihi değil. Ama bu çocuklara sahip çıkmak hepimizin bir görevi hepimizin üzerinde bir farzdır, vebaldir diye düşünüldüklerinin kaydeden

MEMİŞ, şöyle konuştu:
"Bu mübarek Ramazan ayında bu yetimlere dokunabilmek bizim için önemlidir. Sadece bir iftar organizasyonunun iptaliyle 40 yetime gıda sağlanabileceğini gördük. Onlara bir nebze olsa yaralarına merhem olma amacı gütmekteyiz. Eğitim Bir Sen Diyarbakır Şubesi olarak bu tarz organizasyonlarımız üyelerimizin de katkılarıyla yine devam edecektir. "
banner182
Son Güncelleme: 14.07.2015 19:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Estara BİM 1 yıl önce

eğitim bir sen bir sen sendika kesintilerinin anca yüzde birini reklam amaçlı yedirir.gerisini lüks otellerde jambon yiyerek tüketir.

Avatar
hak adalet 1 yıl önce

haklarını yediklerin kişilere kim yardım edecek.

Avatar
abuzer 1 yıl önce

sağ elin verdiğini sol el duymayacaktı hani? işiniz gücünüz reklam,yanlışlıklarınızı kapatmanın bir başka kılıfı

Avatar
horoz 1 yıl önce

bu yaptıklarıyla yedikleri hakları çaldıkları istikballeri örteceklerini mi sanıyor bu kul hakkı yiyicileri?

Avatar
admin yayınlar mısın? 1 yıl önce

2 tane yorum gönderdim yayınlamadınız. yoksa siz de mi reklam yapmak istiyonuz. eğer (1)-gerçek amacınız yardım olsaydı dağıttığınız 40 koliden benim haberim olmazdı. 2-gerçek sosyal devlet olsaydı bu kadar muhtaç olmazdı. 3-gerçek müslüman olsaydık, herkes fitre ve zekat vermek,komşusuna yardım etmek gibi dini emirleri yerine getirseydi bu kadar fakir fukara olmazdı. 4- siz bu reklamlarla ancak çıkarı sizde olanları kandırırsınız. 5- daha çok yazarım ama zaman ayırdığıma değmezsiniz