banner374
06 Mayıs 2015 Çarşamba 20:33
EBS İlçe Başkanı, Müdür Koltuğundan Sendikacılık Yapıyor
Eğitim-Bir-Sen İlçe Başkanı, Sultangazi’deki okulları gezerek müdür odasında sendikasız ve özellikle aday öğretmenleri odaya topluyor. Sendikacılığı müdür koltuğuna oturarak yapması dikkat çekiyor. Görüntülerde okul müdürleri de var. Okul müdürlerine, sizi buraya ben getirdim mesajı veriyor. Sendikasız ve aday öğretmenlere de bu şekilde gözdağı vermiş oluyor. Adaylıkların kalkmasının zorlaştığı şu dönemde, üstü kapalı da olsa gerekli mesaj veriliyor.


Konuşmalar nedense öğretmenler odasında ve tüm öğretmenlere açık bir şekilde yapılmıyor. Özellikle her seferinde müdürlük makamı kullanılıyor. Hem müdürlere hem de sendikasız ve aday öğretmenlere güç gösterisi yapılıyor.

Eğitim-Bir-Sen Sultangazi İlçe Başkanı Sıddık Demir’in öğretmenlere ve okul müdürlerine karşı bu tutumu kabul edilemez. Sendikasız ve aday öğretmenlerimiz yalnız değildir.  Sıddık Demir, İlçe Başkanlığı görevinden alınmalıdır. Bu duruma sessiz kalmaması gereken Eğitim-Bir-Sen yönetimi ve genel merkezi gereğini yapmalıdır. Aksi takdirde bu hukuksuz ve usulsüz uygulamayı desteklemiş olacaklardır. 

İşte Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanının müdür odasında yaptığı görüşmelerden bazı kareler:banner182
Son Güncelleme: 06.05.2015 20:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol