banner374
21 Ekim 2013 Pazartesi 20:27
EBS Öğretim Elemanlarının Mali Haklarını YÖK Başkanı ile Görüştü
 
ğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Genel Başkan Vekili Ahmet Özer, öğretim elemanlarının mali sıkıntıları ve özlük haklarına ilişkin hazırlanan raporu Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’ya iletti.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Genel Başkan Vekili Ahmet Özer, öğretim elemanlarının mali sıkıntıları ve özlük haklarına ilişkin hazırlanan raporu Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’ya iletti.


Toplantıda Toplu Sözleşme Masasında öğretim elemanlarının mağduriyetlerinin giderilmesiyle ilgili kapsamlı ve koordineli bir çalışma yapılması gerektiği noktasında uzlaşıldığını belirten Genel Başkan Ahmet Gündoğdu, toplu sözleşme sonrası sendika olarak çalıştay yaptık. Sorunların tespiti ve çözüm önerileri konusunda ortaya çıkan donelerin birlikte ele alınması ve çözüm için somut adım atılması gerekiyor dedi. Gündoğdu, YÖK ve Eğitim-Bir-Sen’in ortak çalışma yapmasının sorunların çözümünde kalıcı sonuçların alınması bakımından önemli olduğunu söyledi.


Eğitim-Bir-Sen’in çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, birlikte çalışma yapmaktan ve eğitim hizmet kolunda yetkili olan sendikanın kurumsal paydaşlığından mutlu olacaklarını belirterek; sorunların çözümünde birlikte enerji harcamanın sonuca daha kolay ulaştıracağı kanaatinize katılıyorum. Sorunları değil, geleceği konuşan üniversiteler bizim amacımızdır. Sorunların konuşulmaması çözülmesiyle mümkün olacaktır. YÖK olarak üniversite çalışanlarının memnuniyeti bizimde öncelikli meselemizdir dedi.


kaynak: egitimbirsen.org.tr

banner182
Son Güncelleme: 21.10.2013 20:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol