banner406
banner396
13 Kasım 2014 Perşembe 10:10
EBS :Sendikacıları İftiradan Sakınmaya Davet Ediyoruz


Milas Eğitim Bir-sen’in yaptığı basın açıklaması ;

 

 

Saygıdeğer Milaslı Hemşerilerimiz ve Milas’ımızın Kıymetli Eğitim Çalışanları…

Son günlerde sendikamıza ve değerli yönetim kurulu üyelerimize karşı nefret içeren cümlelerle, özensizce ve acemice hazırlanmış basın açıklamalarına şahit olmaktayız. Hatta bu açıklamaların satır aralarında bizlere karşı açıkça tehditler savrulmuş, eğitimcilerimiz arasında tedirginlik yaratmak suretiyle, okullarda sanki bir ayrışma ve kamplaşma varmışçasına hava estirilmek istenmiştir. Hiçbir dayanağı ve ispatı mümkün olmayan ifadelerle sendikamıza ve onun şerefli üyelerine yakıştırılmak istenen bu iddiaları şiddetle kınıyoruz.

Eğitim Bir Sen olarak gerek Milas ölçeğinde gerekse yurt sathında eğitime dair her ne sorun varsa bu sorunları kendi sorunlarımız bilip, bununla dertlenmeyi ve çözüm getirmeyi kendimize şiar edinmiş bir sendikayız. Bu minvalde eğitimde paydaş olarak gördüğümüz her kişi ve kurumla istediğimiz zaman istediğimiz yerde bir araya gelip görüş alışverişlerinde bulunmayı en doğal hakkımız ve görevimiz olarak görmekteyiz. İletişim kanalları her görüşten eğitim çalışanına sonuna dek açık, hiç kimseyi “yandaş, yoldaş, Candaş vs.” gibi sözcüklerle ötekileştirmeden, her eğitim neferimize aynı değeri atfeden, aklı başında eğitimcilerin yönettiği bir sendikayız. Biz;  bizim dışımızdaki sendikaların sayın yöneticilerine, sendikalarının iletişim kanallarını açık tutmalarını ve eğitim çalışanlarını ötekileştirmemeyi salık veriyoruz.

Aziz milletimiz, bin yıl sürecek denilen 28 Şubat zihniyetinin hakkından on iki yılda gelmiştir. Ancak görülüyor ki  hala bu zihniyetin kırıntılarına tüm ülke sathında değilse de Milas ölçeğinde şahit olmaktayız.  Bu zihniyet temsilcilerinin; sahip oldukları mevki ve makamları kaybetmemeyi eğitimin yegane sorunuymuş gibi algıladıkları, gece yarılarına kadar insanların evlerini gözetleyecek kadar gemi azıya almalarından anlaşılmaktadır. Böyle bir makam hırsından Allah’a (C.C.) sığınırız. Devlet çalışanlarının giyimine-kuşamına, inancına, mezun olduğu okula, kiminle görüşüp konuştuğuna, nasıl selam verdiğine ya da nereli olduğuna bakarak fişlemek; onlara iftiralarda bulunmak hiç şüphesiz 28 Şubat’a dolayısıyla da eski Türkiye’ye ait özelliklerdir. Sadece zanna dayanan ifadelerle, insanları karalamaya yönelik basın açıklamaları yapan kişilerle mücadelemizi son derece ölçülü ve seviyeli bir şekilde yürütmeye kararlıyız. Bu asılsız iddiaları yapanlar bunun hesabını hukuk çerçevesinde elbette verecektir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Atılan her türlü çamura ve iftiraya karşı sendikamızın geleneklerine ve dahası eğitimcilere yakışır şekilde sabırlı ve seviyeli mücadelemiz sürecektir.

En başından atanacak idarecileri akşam sohbet masalarında atanmış olarak ilan eden ve onlara hitaben; “Öğretmenler odasında hiç yüzünüz kızarmayacak mı ? Her zaman birilerine kendinizi gebe hissetmeyecek misiniz?  Kendi iradenizle değil  de başkalarının İradet(s)iyle idareci olduğunuzu herkes bilmeyecek mi? Ben hakkımla bu koltukta oturuyorum kimsenin hakkını yemedim vicdanım rahat diyebilecek misiniz?.....”  sorularını yönelten sayın sendika temsilcisine iki soru da biz sormak istiyoruz:

1- Şayet süreç sonunda kendi sendikanıza mensup olan kimselerin de yönetici olarak atandığına şahit olursanız, yukarıda sorduğunuz ve her biri insan onurunu aşağılayan bu soruları kendi üyelerinize de yöneltebilecek misiniz?

2- Şayet bu soruları yöneltmeyecekseniz, zat-ı âliniz sendikanıza üye olan her eğitimciye yöneticiliği doğuştan bir hak olarak mı görmektedir? Siz bir çeşit yöneticiler sendikası mısınız?

Son olarak Milas’ımızın ileri geri açıklama yapan sendika temsilcilerini, sorunlarını dile getirirken ölçülü ve seviyeli olmaya, iftiradan sakınmaya, ayrıca iftira ve özel hayatın mahremiyetine ilişkin ayetleri de incelemeye davet ediyoruz.  Bununla beraber hukukun en temel ilkelerinden biri olan “Müddei iddiasını ispatla mükelleftir, aksi takdirde müfteridir.” den hareketle ilgili sendikanın ilçe temsilcisini evlerde yapılan koltuk pazarlıklarını ispat etmeye davet ediyoruz.

Eğitim Bir Sen olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gerek Milas özelinde gerekse yurt çapında kapımız her görüşten ve renkten eğitimciye açıktır. Herkesi dinlemeye herkesle ortak değerler üzerinde mutabık olmaya hazırız. Biz her ferdin ülkesi için kendini değerli ve gerekli hissettiği bir ülkenin özlemi içindeyiz. Ülkemiz tam manasıyla böyle bir ülke olana dek eğitim çalışanlarımız adına yürüttüğümüz haklı ve onurlu mücadelemiz artarak devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

                           Milas Eğitim Bir Sen Yönetimi

www.mebpersonel.com

Son Güncelleme: 12.11.2014 18:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ogretmen 2014-11-12 20:45:02

simdinin röntgenci şahin k (karaagaclari)

Avatar
ogretmen 2014-11-12 20:48:20

artık hangi sendikanın üyeleri hangi okulda ne başarı sağlamış bunları konuşsak ya!

Avatar
ekrem 2014-11-12 22:05:55

külahıma anlatın bunları. aldıgınız kul haklarının vebalini ödeyemeceksinizya tek sevindiğim sey bu.

Avatar
ADNAN KARAAĞAÇ 2014-11-13 00:05:23

torpi̇li̇n belgesi̇ sayin bakana ulaştiğina göre neyi̇ i̇spatlamaya çalişiyorsunuz utanin bi̇raz sokağa çikmaya yüzünüz yok

Avatar
öğretmen 48 2014-11-13 00:28:29

söz kişiyi ve seviyesini gösterir. seviyesiz bel alı vuran paparazzi lere yüksek perdeden cevap verilmiş sizi tebrik ediyorum bende sizi desdeklemek haklının yanında olmak adına en kısa zamanda üye olacağım

Avatar
eğitim 2014-11-13 01:13:17

aynen külahıma anlatın bunu şanlıurfa birecikte yaşananları belgeleriyle gördük

Avatar
hadi ordann 2014-11-13 11:39:25

buna verilecek en güzel cevap erbakan hocanın dediği gibi hadi ordannnn hadi ordannnn.fişleme gözetleme size ait iftira ha keza azcık utanmanız olsun susma edebini gösterin bari

Avatar
SARI SENDİKA 2014-11-13 11:54:17

la oğlum cümle alem bi̇li̇yor ne halt etti̇ği̇ni̇zi̇ sesi̇ni̇zi̇ kesi̇n de oturun ya sanki̇ nasil mülakat li̇stesi̇ yapildiğini bi̇lmi̇yoruz bi̇zi̇ salak yeri̇ne koyarken kendi̇ni̇z salak durumuna düşüyorsunuz