banner374
14 Eylül 2013 Cumartesi 18:41
EBS: TTK 80 No’lu Karar Çalıştayına Katıldık

 Milli Eğitim Bakanlığı’nın İstanbul Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde düzenlediği “Öğretmenlik Alanlarına Atamada Esas Alınacak Yükseköğretim Programlarının Belirlenmesine İlişkin Mevcut Yapının Gözden Geçirilmesi” çalıştayına sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Ramazan Çakırcı katıldı.

6 komisyonun yaptığı çalışmalar sonucunda hazırlanan raporlar çalıştay genel kurulu tarafından değerlendirilerek bir taslak oluşturuldu.

Ramazan Çakırcı, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarına atanacak öğretmenlerin atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yükseköğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin esasların sorunları ve çözüm önerilerinin tartışıldığı çalıştayda, atanmaya esas alanlar, yükseköğretim programları ve aylık karşılığı okutulacak derslerle ilgili sendikamızın görüş ve önerilerini sundu.

Çakırcı, çalıştayda, alan değişikliği ile zihinsel engelliler sınıf öğretmenliğine ve teknoloji tasarım derslerine ataması yapılmış, daha sonra Danıştay kararı ile ataması iptal edilen öğretmenlerin mağduriyetin giderilmesini için söz konusu öğretmenlere eğitim verilerek mağduriyetlerin giderilmesi yönündeki talebimizi de dile getirdi.

banner182
Son Güncelleme: 14.09.2013 18:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ederin 3 yıl önce

ya sosyale geçen 2700 sınıfçıyı ne zaman geri göndereceksiniz.bu da sosyale yapılan çok büyük haksızlık.

Avatar
asosyal 3 yıl önce

çok beklersin daha

Avatar
yaalama 3 yıl önce

arkadaş mağdurriyet bizim gibi öğretmenlerin tek tasda kalması .mağdur olmamızı istemiyosanız bizi sınıf öğretmenliğe ivedilikle geri gerçirin.sınıf öğrt ye dönmek istiyorummmmmmmmmmmmm