banner406
banner396
31 Ekim 2014 Cuma 11:25
EBS'li Başkandan Ek Ders ve Alan Değişikliği Açıklaması
 Yapılan açıklamlarda bir çok konuya değinen Aydınsoy açıklamlarında ek ders ücretlerinin en az iki katı olması gerektiğini belirtti. Ek Ders en az iki kat artırılmalı, Alan değişikliği duyurusu bir an önce yapılmalı, mağduriyetler giderilmeli, Öğretmenlere rotasyonda süre en az 12 yıl olmalıdır. MEB yeni mağduriyetler yaşatmamalı, rotasyon konusu enine boyuna tekrar gözden geçirilmeli, paydaşların görüşleri mutlaka alınmalıdır

Ek Ders Ücreti en az İki Kat artırılmalı !
Eğitim Bir Sen Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Ahmet Aydınsoy, yayın editörümüz Mehmet Serkan beyi nezakat ziyaretinde bulundu.  Aydınsoy  ziyaretinde Kendisine yöneltilen  güncel konulara yönelik sorular hakkında açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar
a-   Ek Ders Ücretlerinin en az 2 kat artırılması yönünde somut adımların atılması noktasında Eğitim Bir Sen genel merkezimiz bu gün itibari ile MEB ile yaptığı Kurum İdari Kurulu Toplantısında gündeme getirmiştir. Bu konuda MEB’den somut adım bekliyoruz. Almış olduğum  bilgilere göre MEB’in bu noktada ek ders ücretlerinin artırılması konusunda somut adımlar atacağı yönündedir.
Bu gün itibari ile  edinmiş olduğum bilgilere görede Sendikamız Ekim 2014 Çalışma Raporu Tekliflerinin 2 maddesinde;
2- Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Esaslara Dair 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının günümüz koşullarına, özellikle 6287 sayılı Kanun ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı kararı sonrası ortaya çıkan yeni duruma uygun olarak güncellenmesi ve bu bağlamda birim ek ders ücretlerinin artırılması konusunda gerekli çalışmalar tamamlanmalıdır maddesinin aynen kabul edildiğidir.Açık bir ifade ile ek ders ücretleri kesinlikle artacaktır
b- Alan değişikliği konusunda yine edinmiş olduğum bilgilere göre  sendikamız   MEB ile yaptığı Kurum İdari Kurulu Toplantısında gündeme getirmiş ve ilk maddede  bu konu konuşulmuştur. Ekim 2014 Çalışma Raporu Tekliflerinde birinci madde olarak ele alınmıştır. Sendikamız, -Bakanlığın 2013 yaz dönemi öğretmen atama ve yer değiştirme takvimi kapsamında taahhütte bulunduğu, ancak bugüne kadar somut bir adım atılamayan “alan değişikliği” işlemi takvime bağlanarak bir an önce gerçekleştirilmesi gerektiğini açıkça vurgulamıştır.

MEB alan değişikliği duyurusunu önümüzdeki hafta duyuruya çıkacağını umuyorum. Alan değişikliği kasım ayı içerisinde gerçekleşir düşüncesindeyim.
Öğretmenlere yapılması düşünülen Rotasyon ile ilgili  süre kesinlikle yeniden gözden geçirilmelidir. 8 yıllık süre çok az, bu sürenin en az 12 yıl olmalıdır. Öğretmenlerin ve sivil toplum öğütlerinin istek ve önerilerini MEB mutlaka dikkate almalıdır.
 Sendikamızın Seçim süreci devam ediyor
Seçim çalışmaları ile ilgili olarak İnşaallah biz bu seçimi büyük farkla alacağız. Şuan yöneticiliğini yaptığım sendika bir sivil toplum örgütüdür, demokratik seçim süreci devam etmektedir. Biz  arkadaşlarımızla yola çıkarken sendikamızın  hiç bir üyesini dışlamaksızın ve ötekileştirmeden herkesi kucaklamak, mevcut durumdan dahada ileri götürmeyi hedefledik. Sendikamıza gönül veren her üyemiz bizim dava kardeşimizdir, rakiplerimiz bizim için önemlidir onlar bizim düşmanımız değil arkadaşlarımızdır, bizler sendikamızın ilkeleri doğrultusunda sendikamızı daha ileri götürmek için bir yarış yaptığımızın farkında ve bilincindeyiz. Biz delegelerimize ve arkadaşlarımıza inanıyor ve güveniyoruz ki bu bayrak yarışında başarılı olacağız.

Ben buradan  tüm Eğitim Bir Sen yönetimine talip olan dava arkadaşlarıma seslenmek istiyorum:  Lütfen! “Seçim kazanmak için her yol mubahtır”, yanlışına düşmeyelim. Daha düne kadar bizim  değerlerimizle savaşan insanların, bu gün, desteğini almak için, seçim kazanmak için, menfaat çetelerine fırsat vermeyelim. Seçim kazanma hırsıyla, sevdasıyla değerlerimizi, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi kaybetmeyelim.
Biz 2 dönemdir başkanlığımızı yapan ve şubemizin kurumsallaşmasında büyük emeği olan bize bayrağı devreden İlhan ERANIL başkanımı Tugay GÖZÜM kardeşimizi Şubemize olan başarılı çalışmaları ve bizlerle 2 dönem uyumlu çalışmalarından ve daima hoşgörü ve rehberlik anlayışıyla hareket etmelerinden ayrıca kurumsallaşmış bir yapı,ze güzel bir ortamda çalışmayı sağladıkları için sizin aracılığınızla kendilerine teşekkür ediyorum. Özellikle İlhan Beyin döneminde 3 nolu şubenin uyumlu ve başarılı çalışmaları diğer şubelerimizce gıpta edilmiştir inşaalla bizlerde bu uyum ve ahenkli çalışmayı sürdürmede kararlıyız
Ekip olarak amacımız değerler sendikacılığı yapmak, içinden geldiğimiz camianın  birlik ve beraberliğini kuvvetlendirmek, Eğitim çalışanlarının tamamını  kucaklamak için geliyoruz. Biz eğitim çalışanlarının birleştirici gücüyüz… Mutlu bir azınlık yerine tüm eğitim çalışanları arasında huzurlu bir dünya için yola çıktık… Biz nezaketi ve kaliteyi ilke edinerek bu yola baş koyduk.

Bizden kimler korksun :
 
…Kolayca adam harcayanlar , vesayetçiler, darbeciler , yanlış seçim yapanlar , çıkarı için kırk takla atanlar, eğitim çalışanlarına hak etmedikleri makamları pazarlayanlar , eğitim çalışanlarını ayrıştırıcı ve bölücü sözcükleri gelişigüzel sağda solda kullananlar , bizden korksun. Biz değerler sendikacılığı yapacağız, ortalıkta fıldır fıldır dönenlerin dönemi bitmiştir; her kes bir gün doğruyu bizimle bulacak; 
Şunu açıkça söylemek istiyorum: sendikamızı kişisel çıkarların ve birtakım kişisel arzu ve heveslerin kurbanı etmemek için yola çıktık. Malumunuz bir takım çıkar odakları, menfaat çeteleri, sendikamıza çöreklenmişlerdir. Sendikal seçim sürecinde rekabetin çirkin ortamından yararlanarak, bizleri bir birimize düşürme gibi fitne ve kargaşa çıkarma oyunları peşindedirler. Bir çok kaynaktan gelen haberlere göre; sendikayı ele geçirmek için bazı mihrakların iş başında olduğunu biliyoruz, gözlemliyoruz. Bizler inanan insanlarız, bu seçim sürecinde kardeşlik hukukumuza halel gelmemesi için her türlü önlemi aldık, üyelerimizden özellikle ricam, uyanık ve sağduyulu olmalarıdır.

 kamu.tv.tr
Son Güncelleme: 31.10.2014 11:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ethemm can 2014-10-31 17:11:22

tesekkürler ebe sayede öğretmenler zurnanin son deliği oldu. eserinle övün...

Avatar
bekle 2014-10-31 23:40:14

bekliyoruz haziran oldu alan değişikliğini meb te çalışıyoruz biz kaç tayine gecti

Avatar
mat06 2014-11-03 09:13:04

alan değişikliği bekliyoruzzz

Avatar
bekle 2014-11-04 22:46:12

bu gidişle daha çok bekleyeceğiz alan değişikliğini

Avatar
ali 2014-11-05 10:48:31

alan değişimi bir an önce yapılsa iyi olur çünkü öğretmenlerin kafalarında çözülmeyen sıkıntılar her şeye yansımakta...

Avatar
Ayhan Aktar 2014-10-31 11:49:09

espirimi bu haber?

Avatar
alan 2014-11-03 11:44:15

alan değişikliği olacağını sanmıyorum

Avatar
1 eylül 2014-11-04 07:32:18

alan değişikliğinin kapsamlı olmasını istiyoruz. 2. üniversiteye de hak verilmesini istiyoruz.