banner406
banner396
20 Ağustos 2015 Perşembe 15:40
Eğitim Bir Sen'de şok sürgün

 EĞİTİM Bir Sen Alanya Şubesi Başkanı Hacı Mehmet Altntaş, Siirt'in Pervari ilçesine atandı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Altuntaş,"Yaklaşık on yıldır görev yaptığım Alanya’dan sendikal görevim doayısıyla yaptığım çalışmalar dolayısıyla yürütülen bir soruşturma neticesinde Siirt’in Pervari ilçesine sürülmüş bulunmaktayım. Bu vesileyle, bütün hayatım boyunca inancım ve ailemden aldığım kültürün bana yüklediği sorumlulukla üstlendiğim her görevi layıkıyla yerine getirmek, ülkeme ve milletime en iyi şekilde hizmet etmekten başka bir amacım olmadı. Öğrencilerim ve çalıştığım okulların yönetimleri benim öğretmenlik çalışmalarımı en iyi şekilde takdir edeceklerdir. 

'AK PARTİ İLE BERABER OLDUM'
Eğitim Bir Sen Alanya başkanlığı görevim dolayısıyla milletimizin sahip olduğu değerler muvacehesinde bütün zamanımı büyük bir mücadele azmi ile yaptığım işe verdim ve adanmışlık duygusuyla çalıştım. Kuruluşundan bu güne kadar gerek cuhmurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve gerekse AK Parti ile birlikte girişilen her türlü mücadelede birlikte oldum. Yaptığım destek çalışmlarından dolayı karşıt sendikalarca mahkemeye verildim ve yargılandım. 

'SÜRGÜNDE ÇAVUŞOĞLU ETKİLİ OLDU'
2010 yılında gerçekleşen referandum sürecinin Alanya’daki en büyük savunucusu ve evet alınmasındaki en önemli aktördüm. O dönem sivil toplum kuruluşları ile birlikte oluşturduğumuz ve halen de varlığını sürdüren Alanya Sivil Anayasa Platformu’nun başkanlığını yürütürken yaptığım çalışmalara bütün Alanya kamuoyu şahit olmuştur. Aynı şekilde bugün AK Parti’de önemli noktalarda görev yapan üst düzey yöneticiler de buna şahittir ki, onları da Alanya’ya davet ederek birlikte konferans ve medya çalışmaları yapmıştık. Bu çalşmlara şahit olan en önemli AK Parti aktörü yine benim sürgünümde büyük etkisinin olduğunu düşündüğüm Mevlüt Çavuşoğlu da şahittir. 

'ERDOĞAN YANLILARINA KIYDILAR'
Neredeyse 10 yıla yakın Alanya’da yaptığımız mücadele daha çok bizim davamızdanmış gibi görünen ama ne Erdoğan ve ne de Ahmet Davutoğlu ile uzaktan yakından inanç ya da dava konusunda iliyetleri olmayanlarla olmuştur. Bizler büyük bir fedakarlılka Erdoğan ve davası için çabalarken, sırtını ona dayadığını söyleyenler yıllardır Alanya’da Erdoğan çizgisinde olanlara karşı kıyım yapmışlardır ve yapmaya da devam etmektedirler. 

'MAKAMLARI PARSELLEDİLER'
Bir sivil toplum örgütü olarak sendikamız ülkemizin her alandaki sorunlarıyla ilgilenmiş ülkenin sağlıklı bir demokrasi ve yönetime sahip olması için elinden geleni yapmıştır. Biz de sendikamızın Türkiye çapındaki çalışmları çerçevesinde Alanya’mızda çalışmalarımızı sendikamızla birlikte yürüttük. Alanya’da AK Parti’yi temsil ettiğini iddia eden zihniyet bugün onun Türkiye’de içinde düştüğü duruma neden olan zihniyettir. Partinin hiç bir değeriyle barışık olmayan bu kesim kişisel menfaatleri için belli makamları parsellemişler ve bizzat AK Parti zihniyetinin altını oymaktadırlar. En iyi örneği bugün benim yaşadıklarımdır. 

'SÜRGÜN EDİLİŞİM BİR ONUR'
En son Alanya Milli Emlak Müdürü Sayın Ömer Ertüzün'ün sürgün edilmesi dolayısıyla Memur Sen temsilicisi olarak Mevlüt Çavuşoğlu’nun babası Osman Çavuşoğlu ve Alanya AK Parti ilçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ilgili olarak yaptığım basın açıklamasının bugün benim sürgün edilmemdeki en büyük etken olduğu kanaatindeyim. Alanya’yı bir köy gibi hiçi bir hukuki kurala uymadan kafalarının istediği gibi yöneten adeta ağalık düzenine karşı duruşumuz bizim göstermemiz gereken bir tavırdır. Benim bütün bir hayatım inacımın gereği mücadele ile geçmiştir ve şimdi bendenmiş gibi görünen ama kesinlikle benim de içinde yer aldığım toplum kesiminin değerlerini temsil ettiğini iddia eden insanlar benimle mücadele ediyor. Bu insanlar bizim düşüncemiizi temsil etmek bir yana anlamaktan bile uzaktırlar ve tek dertleri doymak bilmeyen ihtiraslarını tatmin etmektir. Hukuk nezdinde gereken bütün başvurularımı yapacağım. Umuyorum ki yanlış hesap hukuk nezdinde mahkum olacaktır. Ama yaptığım hiçbir açıklmadan pişman değilim. Bugün benim sürgün edilişim benim için büyük bir şeref ve onurdur. Ama bu sürgünde payı olanlar hem ülkeye hem de içinde yer aldıkları AK Parti’ye büyük zarar vermişlerdir. Zararı yok bir Altuntaş feda olsun ama artık bu iki yüzlü çıkarcılardan bu ülke kurtulsun. Değerli kamuoyumuzun durumu layıkıyla değerlendireceğini umud ediyorum" dedi.
Son Güncelleme: 20.08.2015 15:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
öğretmen 2015-08-20 19:36:25

öğretmenliğin dışında,her şeyi yapmışsınız,bunun neresi ile gurur duyulur ki?

Avatar
Cafer 2015-08-20 19:24:12

etme bulma dünyası işte...

Avatar
Hüseyin 2015-08-20 23:46:08

Allah yolunu açık etsin hacı hocam. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar...

Avatar
Açıkça siyaset yapmış 2015-08-21 00:45:30

Birbieinize mi düstünüz

Avatar
rezillij 2015-08-21 00:55:33

Memuruna bak devlet

Avatar
örtmen 2015-08-21 01:18:50

siyasetle gelen siyasetle gider yeni mi öğrendin hocam?

Avatar
alperen 2015-08-21 02:11:14

iyi olmuş,has olmuş.ağzından çıkana bak.bir de eğitimci olacaksın.şundan oldum bundan oldum.ulan dua et memleketin bir beldesine gitmişssin.ben geldiğimde seni aya giden ilk türk yaparım...

Avatar
ER55DEM 2015-08-21 04:32:50

bir eğitmciden ziyade parti ilçe başkani gibi pişkin pişkin utanmadan anlatiyorsun!bir öğretmen olarak ben utandim.öğretmen dediğin siyaset yapmaz tarafsiz bir şekilde öğrencilerini milli eğitim temel kanuna göre yetiştirir.