banner374
28 Aralık 2014 Pazar 21:32
EĞİTİM BİR SEN NASIL BİLİRSEN !!!
Yetkili ve etkili sendika… 5. Olağan Genel Kurulu Seçimleri için özgür irade ve demokratik seçim sloganıylakolları sıvayan sendika bu süreçte DEMOKRASİ ŞÖLENİ tabirini kullandı. Keşke öyle olsaydı. Şube Yönetimlerinin tek bir listede yönetim kuruluna gireceklerin isimlerini seçim kuruluna sunması, yönetim kuruluna girmek isteyen delegelere ise “işimize köstek olma” şeklinde tehditvari söylemlerde bulunulması demokrasi anlayışınızı gözler önüne seriyor. Demokrasi anlayışınız bu ise demokrasinizi alkışlıyorum!!!

Şube yönetim kurullarında görevlendirilen kişiler teker teker ne hikmetse hepsi okul müdür ve müdür yardımcılığına görevlendirildiler. Bu DEMOKRASİ ŞÖLENİ yoksa bir koltuk kapma şöleni miydi? Daha MEB in belirttiği görevlendirme takvimindeki  müdür yardımcılığı başvuruları başlamadan hatta müdür görevlendirmeleri yapılmadan kendi adamlarının müdür yardımcısı olarak yerleri belirlendi ve görevlendirmeleri yapıldı.

Şube başkanları nerede bir kurucu müdürlük görevi var o göreve getirildi. 1 yıl boyunca değiştirdiği görevin hesabını bile yapamaz duruma geliyorsunuz belli bir süre sonra. Hiçbir şube başkanının yöneticilik görevine getirilmediğine şahit olmadım. Şube başkanı yönetici olmak zorunda mı ki ?

Şube yönetim kurulunda yer almak hedeflenen makama ulaşmak için adeta araç olarak kullanılmaktadır. Büyük makamlara gelmek isteyenler için ebs şube başkanı ya da yönetim kurulunda yer almak biçilmiş kaftandır ama olmadık haksızlığı ve yalakalığı yapmanız öncelikli şarttır. Hakkıyla işinizi yaparak bu mevkiye gelemezsiniz.

Haksızlıklara dur diyebilecek, yaptığı her işte adil olabilecek, üyelerinin haklarıyla ilgilenebilecek, çıkarları için üyelerini mağdur etmeyecek, yaptığı çalışmalarda şeffaflığı benimseyebilmiş bir sendika istiyorum. ÇOK MU ?

 

SELVİ ÖZ
banner182
Son Güncelleme: 28.12.2014 21:47
Anahtar Kelimeler:
eğitim nasıl bilirsen
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol