banner406
banner396
13 Şubat 2016 Cumartesi 13:34
Eğitim Bir Sen Yönetimimin 1. Yıl Değerlendirmesi
   21 Şubat 2015 tarihinde yapılan Eğitim Bir Sen 5. Olağan Genel kurulunda   Ali YALÇIN başkanlığından oluşturulan ve  "Zirveden Yeni Ufuklara " sloganıyla  genel kurulda delegelerin büyük bir çoğunluğunun oyunu alarak seçimi kazannan  Ali Yalçın başkanlığında ki ,Latif Selvi, Ramazan Çakırcı,Atilla Ölçüm, Şükrü Kolıkısa Hasan Yalçın Yayla'dan oluşan   Eğitim Bir Sen Genel Merkez  Yönetiminin 1. yıl değerlendirmesi  kısaca  siz değerli mebpersonel ziyaretçileri için yaptık.

Ali YALÇIN- Memur Sen- Eğitim Bir Sen Genel Başkanı:  

 Ahmet Gündoğdu yönetiminde,  Genel Başkan Yardımcısı olan  ( Basın Yayın Sekreterliği ) Ali YALÇIN  Genel Başkanlığa seçilmesiyle birlikte ilk olarak  saha çalışmalarına hız verdi ve  bu çalışmalar sonucu oluşan mutabakat sonucu  Memur Sen Genel Başkanlığı  seçimlerine  tek aday olarak seçime giren Ali Yalçın  Memur Sen Genel Başkanlığına seçildi. 

 Toplu  Sözleşme   görüşmelerinden çalışanların ve üyelerin  beklentilerin  en üst düzeyde olduğu bir dönemde Genel Başkan Ali YALÇIN'ın ilk  ve belkide en önemli önemli sınavı  toplu  sözleşme görüşmeleriydi.  Toplu görüşmelerde geçmişteki  hayal kırıklıklarını çok yakından bilen Ali Yalçın masaya oturmadan şartlarını açıkça ortaya koyarak  bu şartlar yerine getilirmediği takdirde imza atmayacanlarını açıkça ifade ederek Toplu Sözleşmenin son günene kadarda adeta Televizyon ekranları ve Toplu sözleşme masası arasında mekik dokudu. Toplu sözleşme görüşmeler sonucunda çalışan kesimin beklentilerin tam olarak karşılandığı söylenemesede bugüne kadar yapılan en iyi toplu sözleşme olarak  bundan sonra ki yıllarda yapılacak olan toplu sözleşme görüşmeleri için üyelerinin  ve çalışanların güvenini kazandı.

Eğitim Bir Sen Genel seçimlerinden zirveden yeni ufuklara sloganıyla  yola çıkan Ali Yalçın Yeni Anayasa çalışmaları için görev üstlerenerek , Doğuda gerilimin en üst olduğu dönemde bölgeye yaptığı ziyaret ve çalışmaşlar ,Sosyal ve kültürerel etkinlikler ile  görevinin  1. Yılın  sonunda Ahmet Göndoğdu'nun   başkanlığı dönenimini aratmadan Eğitim Bir Sen Ve Memur Sen Genel Başkanlığı  koltuğunu  fazlasıyla  hakettti.  Önümüzde ki süreçtede  genel kuruldaki vaadlerin yerine getirlmesi ile birlikte Ali Yalçın  Eğitim Bir Sen'i zirveden yeni ufuklara taşıma misyonunu yerine getirecektir.

Latif SELVİ - Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili)

 Konya Şube Başkanlığı görevini yürütürken , Eğitim Bir Sen 5. Olağan Genel Kurulun'da Genel Başkan Vekilliğine seçilen Latif Selvi bir yıl gibi bir sürede samimi ve doğru yaklaşımları sayesinde Eğitim Bir Sen  için  çok faydalı  oldu. Toplu  sözleşme görüşmelerinde özelikle öğretmene nöbet ücreti konusunda  kararlığını" Ek Ders Yoksa İmza yok "diyerek  ön plana çıkardı. Genel Başkan Ali YALÇIN'ın yoğun gündeminde Eğitim Bir Sen Genel Başkan Velilliği görevini layığıyla yürüten  Latif Selvi  kendinden önce uzun yıllar  Genel Başkan Vekili görevini yürüten AHMET ÖZER'in popülaritesini  şu an  yakalamasada  önümüzdeki yıllarda bu çalışma temposuyla  Eğitim Bir Sen'in unutulmazları arasındaki  yerine  alacaktır.Ramazan ÇAKIRCI - Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)

Eğitim Bir Sen Yönetim kurulunun en tecrübeli ismi olan Ramazan Çakırcı bir önceki yönetimde  Mevzuat Ve Toplu şözleşmeden görevli Genel Başkan Yardımcısı iken  Genel kurulda Teşkilatlandırmadan sorumlu genel başkan  yardımcısı olarka göreve seçildi.  Ramazan Çakırcı'nın en büyük avanjı kendinden önce teşklilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı MURAT BİLGİN'in yerine gelmesi olarak görmekteyiz .Her ne kadar teşkilattan sorumlu başkanlığı görevini yürütsede Toplu sözleşme sürecinden  Ali Yalçın'dan sonra en çok açıklama  yapan ve   toplu sözleşme  sürecinde  en önde bulunan isim oldu.1 Milyon üye hedefi olan Memur Sen ailesini taşıyıcı  kolunu  olan Eğitim Bir Sen'in Teşkilattan sorumlu başkanlığı görevini yürüten Ramazan Çakırcı'nın 1 Milyon üye hedefi için en önemli görevlerden birini üstlendiğini söyleyebiliriz ve bu doğrultuda çalışmalarını  aralıksız sürdüğünü görmekteyiz.Mithat SEVİN - Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

Mali işlerden sorumlıu olan Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin  Gaziantep Eğitin Bir Sen Genel Başkanlığı görevini yürütürken bu göreve seçildi.  Göreve geldiği bu yandan itibaren göz önünde olmayan  Mitha Sevin'in   diğer başkan yardımcılarına göre daha çok arka planda kaldığını söyleyebiliriz. Önümüzde ki yıllarda teşkilatı tanıdıkça ve saha çalışmalarına katılım artıkça daha  Mithat Sevin'in Eğitim Bir Sen'e daha fazla katkı sağlayacaktır.


Şükrü KOLUKISA - Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim)
 
 Denizli Eğitim Bir Sen Şube Başkanlığı görevini yürütürken  Basın ve iletişimden sorumlu başkan yardımcısı olarak göreve gelen Şükrü Kolukısa  mütevazı  kişiği ile öne çıkıyor  en büyük dezavantajı  ise  Ali Yalçın' dan bu görevi  alması olduğunu söyleyebiliriz.  İlk zamanlarda bu sıkıntıyı çeksede zamanla  bilgi  birikimi  sayesine bu sıkıntıları aşıp Eğitim Bir Sen için  alanında  yararlı çalışmalara öncülük etmeye  başladı .   Genel Başkan yardımcısının basın ve iletişim konusunda daha eksikliklerin olduğunu  ve bu  eksikliklerin zamanla gidirileceğini düşünmekteyiz.

Hasan Yalçın YAYLA - Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme)

İstanbul 2 No’lu Şube Başkanlığı görevini yürütürken Mevzuat ve Toplu Sözleşme Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilen Yayla  sakin ve mütevazı kişiliğiyl tanınıyor.  Toplu sözleşme görüşmelerinde Mevzuat ve toplu sözleşme görevini yüreten genel başkan yardımısını daha etkin bir şekilde ön planda olması ve açıklamaların olmasını beklerdik  çünkü  böyle bir dönemde görev sorumluğu itibariyle  Mevzuat ve toplu sözleşme genel başkan yardımcılığının daha etkin ve eğitimcilerin sorunları konusunda açıklamaları her zaman ön planda olması gerektiğini düşünüyoruz. 


Atilla OLÇUM - Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)
 Mersin Şube Başkanlığı görevini yürütürken Eğitim ve Sosyal İşler Genel Başkanlığına seçiken Atiila ÖLÇÜM 1 yıllık görev süresince Eğitim ve Sosyal işler  alanlarında  geçmiş yıllardan farklı bir etkinlik ortaya koyarak ön plana çıkamadı. Eğitim Bir Sen tarafından bundan sonra ki süreçte Eğitim Ve Sosyal işler alanınında daha etkin olması gerektiğini düşünüyoruz. 

WWW.MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER KAYNAK GÖSTERİNİZ.
Son Güncelleme: 13.02.2016 14:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mdr 2016-02-13 18:53:29

öğretmenlerin ek göstergesi 3600 olmalı ek ders adaletsizlikleri giderilmeli bu talepler de gerçekleştirilirse o zaman kendinizi kanıtlamış olursunuz desteğimiz sizinle...

Avatar
Yaşar 2016-02-14 06:56:25

Öğretmenler asıl 3600 ek göstergeyi bekliyor....desteğimiz sizinle...!

Avatar
Memuru nasıl sattığınızımı değerlendirdiniz. 2016-02-13 18:27:19

2013 te yapılan anlaşmayı. 2015 te memurun aleyhine değiştirmekmi başarı. Yazıklar olsun. Haklarım haram olsun...

Avatar
MEHMET 2016-02-14 00:33:54

SAYIN YÖNETİCİLER,SİZDEN BİR ÜYENİZ OLARAK BAZI KONULARIN ÇÖZÜMÜNÜ YAPMANIZI BEKLİYORUM.
1.pOLİSLERE EK GÖSTERGE VERİLİP TAZMİNATLARI ARTIRLDI.CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM VE MEMNUNUM.AMA YILLARDIR ÖĞRETMENİN EK GÖSTERGESİ YÜKSELTİLECEK SÖZLERİ SÖYLENİYOR ARTIK BUNU GERÇEKLEŞTİRİN VE BİZİ HAYALLERLE YAŞATMAYIN.29 yıldır görevdeyim her zaman bunu dinliyorum.Bu sorumluluk en çok üyeye sahip olan temsilcimiz olan bizim sendikamızın(ebs)görevidir.Artık halledin bu işi 3600 ek gösterge müjdesini en azından bu 24 kasımda bizlere bir hediye olarak veriniz.Allaha emanet olunuz.Selam ve dua ile

Avatar
2015 magdur md yard. 2016-02-14 14:42:41

Sayın yetkili sendika yönetiminin çalışmalarını takdirle izliyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.bizim durumumuzu bakanlığımıza bildiren sayın Hasan Yalçın YAYLA hocamıza da teşekkür ediyoruz.Sorunun bir an önce çözülmesini bekliyoruz.

Avatar
dünün mazlumu 2016-02-13 19:25:23

haksızlığa zemin hazırlamak, torpili davayı sonuca ulaşmak için araç haline getirmek zalimlik göstergesiyse size geçmişteki sloganınızı htırlatayım: zalimler için yaşasın cehennem!

Avatar
Zayif Kadro 2016-02-13 22:12:51

Sendika yönetimi zayıf ve kabuktan yetişme kaç dava adamı var içlerinde

Avatar
alim 2016-02-14 20:54:39

Gücü elinde bulunduran dününü unutup hareket ederse tarih affetmez.