banner374
15 Ocak 2013 Salı 16:41
Eğitim-Bir-Sen'den Rektör'e destek

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Çanakkale Şubesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner'e destek ziyareti yaptı.

Şube yöneticilerinin de katıldığı ziyarette konuşan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Numan Yaşar, bir süredir sürdürülen kampanyaların farkında olduklarını, yürüyüşlerin gündeme taşınma şeklinin yanlış olduğunu, bu faaliyetlerin 28 Şubat dönemi klasiklerinden olduğunu söyledi. Yaşar, "Burada amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir. İnsanlar belirli ideolojilere bölünerek ve yaftalanarak sonuç elde edilmeye çalışılıyor. Bu tip bakışlar, kuru gürültüden ibarettir. Bu durumda kurumların ve haklının sürekli yanında bulunmak ve zarar görmemelerini sağlamak, sağduyuyla yaklaşmak gerekmektedir.” dedi. Rektör Laçiner de olayların siyasileştirildiğini, yaşananların yanlış ve abartılı bir şekilde sunulmasının söz konusu olduğunu dile getirerek, ÇOMÜ ve şahsı hakkında yapılan mesnetsiz karalama haberlerine açıklık getirdi.


banner182
Son Güncelleme: 15.01.2013 16:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
emine 4 yıl önce

hayır sedat laçiner söylemediğim dediği seyleri söyledi insanlar bunu duydu bu lafları söylemesi hiç doğru değildi bilgisizliğini yansıttı.