banner406
banner396
05 Mart 2014 Çarşamba 15:43
Eğitim Çalışanlarının Mali Durumunda İyileştirme Yapılması İçin Çalışıyoruz

 Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No’lu Şube’nin işyeri temsilcileri, Ankara 2 ve 3 No’lu şubelerin divan toplantılarına katılan Ramazan Çakırcı, son dönemde yapılan operasyonların asıl hedefinin, Türkiye’yi daha fazla güçlenmeden boğmak olduğunu ifade ederek, “Milli iradeyi önemseyen ve vesayetle mücadeleyi önceleyenlerin küresel operasyon karşısında emek ve ekmek adına, kazanımların korunması ve geliştirilmesi için safları daha da sıklaştırmaları gerekir” şeklinde konuştu.

  

Safları Sıklaştırmalıyız

 

Emperyalist güçlerin, büyüyen ve sorunlarını bir bir çözen Türkiye’den rahatsız olduğunu kaydeden Çakırcı, şunları söyledi:

 

“İslam dünyasının umudu olan ve sömürgeci dünya düzenine karşı çıkan, itiraz eden bir Türkiye’yi daha fazla güçlenmeden boğmak istemektedirler. Gezi olaylarında olsun, 17 Aralık operasyonunda olsun, hedef sadece Türkiye’deki hükümet değildi. Bu operasyonlarda ülkemizin ve İslam dünyasının geleceğin hedef alınmıştır. Hedef, sesini yükselten bu ülkenin çocuklarına had bildirmeye kalkışmaktır. Bunun için bu kaleyi tahkim etmemiz, saflarımızı daha çok sıklaştırmamız gerekir.” 

Eğitim Çalışanlarının Mali Durumunda İyileştirme Yapılması İçin Çalışıyoruz

 

Ramazan Çakırcı, toplu sözleşme masasında  az alan ile çok alan arasındaki makası daralttıklarını dile getirerek, son toplu sözleşmede en çok sevinenlerin emekliler ve 4/C’liler olduğunu kaydetti.

 

Öğretmenlerin de ek ödeme mağduriyetini gidererek büyük kazanımlar sağladıklarını ifade eden Çakırcı, insan onuruna yaraşır, hayat standartlarını yükselten bir ücret istediklerini vurgulayarak, “Eğitim çalışanlarının mali durumunda iyileştirme yapılması için çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Düzenlemelerini Zamanında, Açık, Şeffaf, Kariyer ve Liyakatin Esas Alınarak Yapmasını İstiyoruz

 

“Reel ücret artışı konusunda mağdur konumdaki akademik personele ilave zam yapılmasını istiyoruz” diyen Çakırcı, taleplerini şöyle sıraladı:

 

“Kariyer basamakları önündeki bariyerlerin kaldırılmasını, 4/C’li personelin kadroya geçirilmesini, üzerinde uzlaştığımız 2005 yılından sonra göreve başlayanlara bir derece verilmesini, disiplin cezalarının affedilmesini, emekli ikramiyesindeki 30 yıllık süre sınırlamasının kaldırılmasını, Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm düzenlemelerini zamanında, açık, şeffaf, kariyer ve liyakati esas alarak yapmasını, ek ders ücretlerindeki dengesizliğin giderilmesini istiyoruz.”

 

Ramazan Çakırcı, Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Kır, 2 No’lu Şube Başkanı Cemil Erkan ve 3 No’lu Şube Başkanı Hülya Korkmaz’ın da birer konuşma yaparak, sendikal faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verdiği toplantılarda, üyelerin, eğitimin ve çalışanların sorunlarına ilişkin sorularını da cevaplandırdı. 

Son Güncelleme: 05.03.2014 15:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
pehlivan 2014-03-05 15:53:15

matematik bilmeyen sendika,önce matematik öğren sonra mali durum iyiliştirmesi için çalış.

Avatar
xxx 2014-03-05 16:54:46

siz rotasyon söylentileri ile ilgili saçma anlayışa karşı çıkın yeter.göçebe anlayış ilk çağ toplumlarında kaldı artık.bıktık biz bu asparagas haberlerden ya da gerçeklerden.

Avatar
öğretmen 2014-03-05 17:22:26

okula üç gün giden adam 2000 lira maaş alıyor. 5 gün giden 2300. Ek ders ücretini artırın adalet olsun.

Avatar
şaka 2014-03-05 18:31:59

ya siz şaka gibisiniz .masada sattığınız eğitimcinin hangi hakkını savunacaksınız.

Avatar
kd 2014-03-05 19:20:12

çok iyleştiriyorsunuz haksızlık yapmayın kendinize

Avatar
uzman 2014-03-05 22:20:10

3600 ek gösterge

Avatar
hatice 2014-03-05 22:25:31

öğretmenlerin ek göstergesi 3600 olmadıktan sonra emekliler bekler. kadrolarda boşalmaz öğretmenlerin bu durumlarına da değinin. birazcık kımıldayın.

Avatar
hatice 2014-03-05 22:42:31

sendikaların ne faydası var anlayamadım habire debire toplantı biraz fotoğraf çekimi bitti . kimin yarasına merhem oldular