banner374
06 Ağustos 2015 Perşembe 17:42
Eğitim hizmet kolu teklifleri komisyonda görüşüldü

 

Eğitim hizmet kolu teklifleri komisyonda görüşüldü Önceki Haber  Sonraki Haber

 Tüm Haberleri Gör | 188 Gösterim     
 


 
3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri eğitim, öğretim ve bilim hizmet kolu komisyon toplantısı, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Genel Başkan yardımcıları Ramazan Çakırcı, Şükrü Kolukısa, Hasan Yalçın Yayla ve Atilla Olçum, Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı bürokratlarının katılımıyla yapıldı.
 
Toplantıda Eğitim-Bir-Sen’in teklifleri müzakere edildi. Toplantının sonunda oluşturulacak rapor, toplu sözleşme masasında tekrar görüşülerek karara bağlanacak.
 

 
Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı, Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti Başkanı Ali Yalçın da toplantıya katıldı. Burada bir açıklama yapan Yalçın, 4688 sayılı Kanun sonrası yapılan toplu görüşmelerde sorunlara çözüm bulunması gibi bir yaklaşımın olmaması nedeniyle sorunların devrederek bugünlere gelindiğini belirterek, “Eğitim-Bir-Sen’in genel yetkili sendika olarak toplu sözleşme masasına oturmasıyla birlikte eğitim, öğretim ve bilim hizmet koluna ilişkin birçok sorun çözüme kavuşturulmuştur. Sadece 2. Dönem Toplu Sözleşme’de eğitim hizmet kolunda 18 kazanım elde ettik. 3. Dönem Toplu Sözleşme süreci de çözüm eksenli olmalı ve masada sorunlara çözüm bulunmalıdır. Biz bunun olması için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.
 
Toplu sözleşme masasına taşıdıkları tekliflerin makul ve mevcut sorunların çözümüne ilişkin öneriler içerdiğini ifade eden Yalçın, şunları söyledi:
 

 
“Bu tekliflerimiz makul ve karşılanabilir tekliflerdir. Hizmet kollarının birikmiş sorunları ve adil olmayan uygulamalar bu masada neticeye kavuşturulmalıdır. Kamu İşveren Heyeti’nin kamu görevlilerinin beklentilerini karşılayacak teklifleri toplu sözleşme masasına getirmesini bekliyoruz. Biz yetkili konfederasyon ve sendikalar olarak haklı taleplerimizin sonuna kadar arkasında duracağız.” 
Ali Yalçın, daha sonra, Enerji-Bir-Sen ve Bayındır Memur-Sen hizmet kolu komisyon toplantılarına katıldı. 

banner182
Son Güncelleme: 06.08.2015 17:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ogretmen 1 yıl önce

Dağin doğuracaği fareyi hep birlikte bekleyip göreceğiz.......