banner374
06 Mart 2014 Perşembe 14:34
Eğitim Sen'den kaygı verici bir yazı!
 Vergilerimiz ayakkabı kutularına istiflenirken, yağma, talan ve rant üçgeninde on yılı aşkındır ittifak yapıp, türlü zorbalığa imza atanların büyük bir iktidar kavgasına tutuştuğu bugünlerde, halktan yana siyaset yapan kesimlere yönelik her türlü saldırı, aynı zamanda halka yapılmış demektir. Böylesi bir dönemde siyasi iktidarın baskıcı, otoriter ve ayrımcı uygulamalarına karşı geliştirilen politikaları savunanlara yönelik olarak gerçekleştirilen saldırılar ve linç girişimleri, faşist çetelerin eşitlikçi, özgürlükçü ve demokratik bir yaşamı inşa etme derdine düşen tüm kesimleri hedef aldığını göstermektedir. 

Devletin görünmez elleri tarafından korunup kollananlara karşı eşit, özgür ve demokratik bir yaşamdan yana olan herkesin yan yana gelmesi ve yeniden sahnelenmeye çalışılan ırkçı, gerici, faşist saldırılara karşı tüm emek ve demokrasi güçlerinin ortak tepki göstermesi önemlidir. 

Otoriterliğin, yolsuzluğun, yalanın ve talanın tavan yaptığı bir dönemde belirtmek isteriz ki, demokrasiden, eşitlik ve özgürlükten yana olan tüm kesimler, ırkçılığa ve kışkırtılan linç kültürüne karşı ortak tavır almalı, nefret söylemlerine karşı bir arada, kardeşçe yaşamın dili olmayı sürdürmelidir. 

 

banner182
Son Güncelleme: 06.03.2014 14:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol