banner374
25 Mayıs 2016 Çarşamba 15:46
EĞİTİMBİRSEN ÜYE REKORUNU KIRDI
 Eğitimbirsen eğitim hizmet kolunda 400 bin üye sayısını aşarak rekora imza attı.
Eğitimbirsen Genel başkanlığına 16 ay önce rekor bir oyla gelen Ali YALÇIN ve ekibi, Eğitimbirsen tarihinin rekor üye artışını gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yıl 340 bin üye ile yetkili sendika olan Eğitimbirsen bu yıl % 20 üzerinde üye artışı gerçekleştirerek 400 bin sayısını aştı...

Teşkilatlandırma sekreteri Ramazan Çakırcı'nın sitemize verdiği bilgilere göre henüz net rakam ortaya çıkmasa bile 404.000 civarında üye ile 400 bin üye hedefinin aşıldığı görülüyor.

Eğitimbirsen kurulduğu günden bu tarafa en fazla üye artışını bu yıl gerçekleştirmiş oldu... Eğitimbirsen ayrıca birçok ilde yetkiyi Türkeğitimsen ve Eğitimsenden almış gözüküyor.

Memursen'in de üye sayısının bir milyon üyeyi aşması bekleniyor.

Eğitim İş kolunda Eğitimbirsen'in en yakın takipçisi konumunda olan Türkeğitimsen'in geçen yılki üye sayısı 221.000 civarındaydı. Türkeğitimsen'in bu yılki net üye sayısı henüz belli değil. Ancak tahminimiz geçtiğimiz yıla nazaran 9-10 bin üzerinde bir düşüş olacağı yönünde...Milli Eğitim Bakanlığında Türkeğitimsen 7 bin civarında üye düşüşü olduğu bilgisini aldık. Üniversite ve Bakanlıktan gelen rakamlarla bu sayısının 9-10 bin civarında olması bekleniyor.

Eğitimbirsen'in bu yılki üye artışı ile en yakın rakibinin iki katı üyeyi yakalaması bekleniyor.

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol