banner374
10 Haziran 2014 Salı 16:04
Ek Ödeme, 4/C'li Eğitim Çalışanları'nın Hakkıdır

Söz konusu kararda ek ödemenin, personelin kuruma yaptığı başvuru tarihi itibariyle ödenmesi gerektiği ayrıca belirtilmiştir. Yani ek ödemenin hak edilme tarihi personelin kuruma başvuru tarihi olarak belirlenmiştir.

Danıştay kararı sonrası Bakanlar Kurulu'nun bu konuda bir düzenleme yapması kaçınılmaz gözükmektedir. Ancak; düzenleme yapılıncaya kadar 4/C'li personelin ek ödeme alabilmesi için bireysel olarak dava açıp, davanın kazanılması sonucunda ek ödeme alabilmesi mümkün olmaktadır

Bu nedenle; ek ödeme almak isteyen 4/C'li üyelerimiz, önce yayınladığımız örnek dilekçe ile kurumlarına ek ödemenin kendilerine ödenmesi için başvuru yapmaları, ardından kurumlarınca verilecek red cevabının kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 60 gün içersinde İdare Mahkemeleri nezdinde dava açılması gerekmektedir.

Yayınladığımız örnek dilekçe ile kurumlarına başvurup red cevabı alan 4'C'li üyelerimizin bu konuda dava açılmasını istemeleri halinde bağlı bulundukları Şube/İl Başkanlıkları ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

Örnek Dilekçe.

banner182
Son Güncelleme: 10.06.2014 16:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol