banner374
02 Ekim 2012 Salı 09:42
Ek Ödemeyi Eninde Sonunda Alacağız
 
Eğitim Bir SEN Genel Basın Yayın Sekreteri Ali Yalçın, sendikacılığı, iyilikleri artırmanın ve kötülükleri engellemenin izdüşümü olarak gördüklerini ifade ederek, “Şimdiye kadar yaptığımız gibi şimdiden sonra da aynı kararlılıkla iyilikleri artırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Ankara 1 No’lu Şube, divan toplantısını Çankaya İMKB Kız Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde gerçekleştirdi. Toplantıya katılan Genel Basın Yayın Sekreteri Ali Yalçın, “Sizden biriniz bir kötülük, haksızlık, zulüm gördüğünde onu eliyle düzeltsin, gücü yetmiyorsa dili ile düzeltsin, buna da gücü yetmiyorsa kötülüklere kalbiyle buğz etsin” diyen inancın müntesipleri olduklarını kaydederek, şunları söyledi: 

 

 

 

“Kalbiyle buğz eden genellikle örgütsüz kitledir. Olaylar karşısında tarafı belli olan ama olaylara yön veremeyenlerdir. Eli ile düzelten icra makamı, dili ile düzelten ise ilmiye sınıfıdır. Bir nevi rica makamıdır. Sendikalar ise dili ile düzelten örgütlü ve en etkili kesimdir. Özlük ve özgürlük mücadelemizde aldığımız mesafeleri örgütlülüğümüze borçluyuz. Hiçbir şey ‘Sır Kapısı’-‘Kalp Gözü’ mantığı ile kendiliğinden gerçekleşmiyor. Fiili dua ile adım atmakla, kararlılık göstermek ve sebat etmekle gerçekleşiyor. Gayreti ortaya koyduktan sonra duaları ile destekleyenlerin, başarımız için el açanların katkısını asla inkâr etmiyoruz.”

 

“Geçmişin tortularından kurtuluyorsak; katsayı, üniversitelerde kılık kıyafet sorunu, din eğitimine getirilen engeller, kesintisiz eğitim dayatması, Milli Güvenlik Dersi adı altında eğitimde sürdürülen askeri vesayet gibi can yakan konuları geride bırakıyorsak, bunların kendiliğinden gerçekleşmediğini de biliyor olmamız lazım” diyen Yalçın, “Çalışma hayatındaki militarist uygulamalar da, kamusal alan yalanı da bizler sayesinde bitecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

 

Ali Yalçın, sendikal hayata, kamu çalışanlarına ‘Toplu Sözleşme Hakkı’nı kazandıran sendika olarak ilk toplu sözleşme taleplerinin arkasında durduklarını, öğretmen ve öğretim elemanlarının ek ödeme sorunu çözülmediği için, işçiler 3+3’e imza attığı halde kamu çalışanları adına 4+4’e imza atmadıklarını vurgulayarak, “Mutabakatsızlığa rağmen eğitim hizmet kolunda 18 maddelik kazanım elde ettik. Memur-Sen’in 2009 kazanımlarını dikkate almazsanız, yıllardır yetkili olarak ‘Toplu Görüşme Masası’na oturanların toplam kazanımı 18 maddeyi bulmamaktadır. Mutabakatsızlığı fırsata çevirmeye ve el ovuşturmaya çalışanların elleri boş çıkmıştır. Ek ödeme mücadelemiz ise eninde sonunda amacına ulaşacaktır. Sendika olarak bu konudaki ısrarımızdan vazgeçmiş değiliz” diye konuştu. 

 


 

 

Kazanımların, örgütlü olanların ‘örgütlü-örgütsüz’ herkese ikramı olduğunu dile getiren Yalçın, şunları kaydetti: “Örgütsüz olup kalbi bizimle olanlara gelince, onları davete devam edecek ve güç birliğimizi büyütmeye çağıracağız. Kalbi bizimle olanların kalıbının da bizimle olması için örgütlülüğün gücünü anlatmayı sürdüreceğiz. Şube Divan Kurulu olarak bu konuda sizlere çok önemli görevler düşmektedir.”
banner182
Son Güncelleme: 02.10.2012 09:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
REKLAM 4 yıl önce

toplu sözleşme masasinda bu kararliliği neden sergilemediniz sayin başkan,10 günlük toplu sözleşmenin 9. günü masaya getirilerek ek ödeme alinmaz.ek ödeme nmusumuz dur dediniz ama masa da bunu asla savunmadiniz ve bizde size yetkiyi verdiğimiz için pişmanlik duyup istifamizi verdik bu denklem bu kadar basit

Avatar
sınıfçı 4 yıl önce

o konuyu biz çoktan kapattık.. şimdi daha önemli olan özür grubu ve alan değişikliği konuları var... ama siz sendika olarak bu konuya çok uzaksınız değil mi....

Avatar
Merakla bekliyoruz 4 yıl önce

bu yalakalılıkla ancak üçün birini alırsınız

Avatar
eğitimbirsenli 4 yıl önce

alırsınız :) güldürmeyin adamı. eğitimbirsenli birisi olarak söylüyorum bunu. siz anca ne şiş yansın ne kebap yansın mantığıyla koltuğunuzu düşünürsünüz

Avatar
kemal ışık 4 yıl önce

'sendikalar ise dili ile düzelten örgütlü ve en etkili kesimdir.' nasıl olurda sendika yetkilileri böyle düşünür. sendikalar en yetkili ise neden o zaman sendikası olmayan polisler öğretmenlerden yaklaşık 1000 tl fazla alıyor. yalan söylemeyin veya söylerken utanın. öyle afilli laflarla peynir gemisi yürümüyor artık.

Avatar
kemal ışık 4 yıl önce

toplu sözleşme hakkını aldınız dane oldu anlamış değilim. biz öğretmenler bütün memurlar karşısında ezildik. siz öğretmenlerden gelen aylık sendika kesintisi ile cebinizi doldurdunuz.