banner374
18 Kasım 2015 Çarşamba 20:57
Erkek Memurlar Kot, Kadın Memurlar Başörtülü Üniforma İstiyorlar
 Memur-Sen, seçimlerin ardından taleplerini rapor haline getirerek Başbakan Davutoğlu'na sundu. Raporda, erkek memurların kot yasağıyla, kadın memurların başörtülü üniforma talebi yer alıyor. 
      
Kadın memuların 'başörtülü üniforma' talebi Başbakan Ahmet Davutoğlu'na iletildi. Memur-Sen, '64. Hükümetten Beklentiler ve Hükümet Programı'na Öneriler' başlığıyla bir rapor hazırlayarak, Başbakan'a sundu. 

Raporda şu talepler yer aldı:

KILIK-KIYAFET YASAKLARI

Kamu görevlilerinin siyaset ve grev haklarını teminat altına alacak anayasal çerçeve oluşturulması Hükümet Programı'nda net şekilde ifade edilmelidir.

Üniformalı kamu görevlilerine yönelik başörtüsü yasağıyla erkeklere yönelik kılık-kıyafet yasaklarının kaldırılması programda yer almalıdır.

Sendikal örgütlenme hakkına ilişkin sınırlamalar minimize edilmeli, emeklilere sendika kurma ve mevcut sendikalara üye olma imkanı getirilmelidir.

Kamuda 'geçici personel' ve 'sözleşmeli personel' istihdamına kısmen yer verileceği, kamu hizmetleri alanında 'taşeron çalıştırma' uygulamalarının bütünüyle sona erdirileceği Hükümet Programı'nın içeriğinde ifade edilmelidir.

Yargı ve güvenlik dışında rotasyon uygulamaları kaldırılmalı ve performansa dayalı ücret düzenlemeleri şekillendirilmelidir.  
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol