banner374
16 Temmuz 2014 Çarşamba 11:44
Gazze ve Doğu Türkistan İçin Alanlardayız
 Memur-Sen üyeleri Gazze ve Doğu Türkistan için harekete geçiyor. Perşembe günü Ankara ve İstanbul’da yapılan iki ayrı eylemle İsrail ve Çin kınanacak, Gazze ile Doğu Türkistan halkının yanında olduğumuz haykırılacak.

 

İstanbul’da Gazze İçin Büyük Yürüyüş

 

Memur-sen ve İHH öncülüğünde ve bir çok STK'nın katılımıyla Gazze'de yaşanan katliamlara "DUR" demek için Perşembe günü Saat: 17.00'da Taksim/Tünel'den Galatasaray Lisesi önüne büyük bir yürüyüş gerçekleştirilecek.  Memur-sen olarak duyarlı bütün sivil toplum, yardım kuruluşları ve milletimizi Gazze’deki katliamlara “DUR” demek için Perşembe günü Saat: 17.00’da Taksim/Tünel’den Galatasaray Lisesi önüne gerçekleştireceğimiz büyük yürüyüşe davet ediyoruz.

 

Ankara’da Çin Elçiliği Önünde İftar

 

Memur-Sen’in çağrısıyla aynı gün Ankara’da Çin’in Doğu Türkistan genelinde teravih ve toplu iftarların yanı sıra oruç yasağını protesto etmek için iftar vakti Çin Büyükelçiliği önünde bir araya gelinecek. Çin Büyükelçiliği önünde simit ve su ile iftar açılacak, yapılacak olan açıklama ile Çin zulmü kınanacaktır. Doğu Türkistanlı kardeşlerimize sahip çıkıp, Çin zulmüne “DUR” demek için Perşembe günü iftar vakti herkesi elçilik önüne davet ediyoruz.  

 

Gazze'yi, Doğu Türkistan’ı yalnız bırakamayız, çünkü Gazze ve Doğu Türkistan Müslümanların onurudur.


banner182
Son Güncelleme: 16.07.2014 11:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol