banner374
04 Ağustos 2016 Perşembe 09:08
GENEL BAŞKAN, “MÜLAKATIN GÜVENİLİR OLMASINA İNANABİLMEK İMKANSIZ”
 “Ucube mülakatlı sözleşmeli öğretmenlik yönetmenliğine dava açmayı Türk Eğitim-Sen olarak değerlendiriyoruz. Kanaatim, göz yummamak. Hayırlısı.

Göz yummamak lazım, çünkü bu kafa ile kadrolu atama tamamen rafa kaldırılabilir. Ayrıca mülakatın güvenilir olmasına inanabilmek imkansız.
Bu yönetmelik ucubedir çünkü başarı sadece mülakat puanına göre tespit edilmektedir. Benzeri şube müdürlüğü sınavında yaşanmış yargı iptal etmiştir.
Yargı sadece mülakat puanı ile atamanın hukuka uygun olmadığına, yazılı sınav+mülakat ortalamasına göre işlem yapılmasına karar vermişti.
Benzeri hukuki tecrübelere rağmen MEB'in bunları göz ardı etmesi anlamsızdır. Sadece mülakat sonucuna göre atamanın sonuçları bellidir.”

TÜRK EĞİTİM SEN
banner182
Son Güncelleme: 04.08.2016 09:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
öğretmen 5 ay önce

her şeye siyaset karıştırın her şeye. bende atanamamış öğretmenim. mülakatın daha yapılmadan nasıl oldugunu ne anladınız ?

Avatar
eğitimci. 5 ay önce

çağdaşı olan mülakat sisteminin örü uzun olmaz korkmayın sayın adaylar. çünkü mülakat çağdaş ve ğrenci merkezli bir sistem değildir... bu nedenle şiddetle bu konu özerine yetkililer eğilmelidir. aksi takdirde şu an yargılananlar gibi ilerde sizi de torpilci ve rüşvetçi diye yargılayabilirler..saygılar.