banner374
14 Ocak 2016 Perşembe 17:27
Gözü dönmüş eğitimciyi(!) kınıyoruz
Eğitim-Bir-Sen Bor İlçe Temsilcisi Ethem Erdoğan, mesai çıkışı evine giderken, yüzü maskeli bir şahsın saldırısına uğramıştır. Erdoğan’ın kafasına ve boynuna elindeki taşla vuran saldırganın TOKİ Ortaokulu’nda Türkçe Öğretmeni olarak çalışan S.Ö. olduğu öğrenilmiştir.

Ethem Erdoğan’ın mukavemet göstermesi üzerine panikleyip kaçmaya başlayan saldırgan, polis tarafından yakalanırken, saldırıya uğrayan Ethem Erdoğan, ambulansla hastaneye götürülerek acil serviste kafasına dikiş atılmıştır. Geleceğimiz olan çocukları ve gençleri emanet ettiğimiz eğitimciler arasından şiddete meyilli, üstelik kendi meslektaşını yaralamaya hatta öldürmeye kastedecek kadar kendinden geçen, gözü kin ve nefret bürümüş öğretmen unvanlı saldırganı kınıyor, bu ve benzeri olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Saldırganın üyesi olduğu sendikanın, kendisi polis tarafından yakalandıktan sonra karakolda ifade verirken, söz konusu sendikanın temsilcisi ve avukatının da bizzat bulunması, bu saldırganı sahiplenmesi, hak, hukuk ve masumiyet konularına nasıl yaklaştığının çok açık göstergesidir.


Aynı sendikanın genel merkez düzeyindeki şiddete meyyal, tahkir ve tahrik edici söylemleri, eğitim çalışanlarının iş barışını tehdit etmektedir. Sorumluluk makamında olan kişilerin, ortaya koydukları tavır ve kullandıkları dilin yönü eleştirel olsa bile karakteri yapıcı olmalıdır. Hangi sebeple olursa olsun, şiddet ve nefretle hareket edilmesi çok çirkin ve insanlık dışıdır. Eğitim çalışanlarına, geleceğimizi, en değerli varlığımızı emanet ettiğimiz öğretmenlere saldırılmasının, onların darp edilmesinin önüne geçilmesi için herkesi sorumluluk almaya davet ettiğimiz bir dönemde, faili öğretmen olan böyle bir olayın meydana gelmesi bizleri derinden üzmüştür. Eğitim-Bir-Sen olarak, eğitimci kimliğine sahip bu saldırgan hakkında gereken işlemin yapılmasını istiyor, İlçe Temsilcimiz Ethem Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.  

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
borlu 12 ay önce

geleceğimiz olan çocukları ve gençleri emanet ettiğimiz kendi meslektaşını yaralamaya hatta öldürmeye kastedecek kadar kendinden geçen, gözünü kin ve nefret bürümüş öğretmen unvanlı saldırganı kınıyoruz.

Avatar
aliş 12 ay önce

okullarda barış iklimini bozdunuz.sadece kendinize koltuk biçtiniz.size göre siz ve diğerleri oldu.ayrıştırdınız,düşmanlaştırdınız,eğitimi kaosa çevirdiniz.hergün bu olayları duyacağızçokça.sayeni̇zde.

Avatar
cemil 12 ay önce

kalleşce arkadan maskeli saldırı bu eğitimci olamaz insan hiç olamaz

Avatar
cmil 12 ay önce

ethem öğretmenin geçmiş olsun

Avatar
ÖĞRETMEN 12 ay önce

bu tür saldirilari̇ kiniyor ve lanetli̇yorum yaziklar olsun