banner374
20 Mayıs 2014 Salı 18:00
Gündoğdu: 'Soma'da İhmal de İstismar da Var'

 Soma sonrası siyasi liderlerin duruşunu önemsediklerini ve sağduyulu davranmalarından dolayı memnun olduklarını vurgulayan Gündoğdu, "Bu acı siyaset üstüdür. Soma hepimizi yaraladı. Acı hepimizin ortak acısı" diye konuştu.

 

Acı üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışanların olduğunu vurgulayan Gündoğdu, "Soma'da ihmal de istismarda var. İhmalleri nasıl kabul edemezsek, Soma acımız üzerinden art niyetli kesimlerin istismar arayışlarını kabul edemeyiz" dedi. "Sendika olarak, benzer acıların yaşanmaması için her seviyede konunun takipçisi olacağız" diyen Gündoğdu, yaşam odalarının Türkiye'deki iş güvenliği mevzuatında olması gerektiğini de vurguladı. Gündoğdu devam eden soruşturma hakkında da, "Soma soruşturması insan onurunu, yaşamını dikkate alarak sürdürülmelidir. Soruşturma her yönüyle incelenmelidir" şeklinde konuştu.

 

Yılmaz Özdil'in Soma faciası sonrası yaptığı açıklamalara ise tepki gösteren Gündoğdu, "Yapılan değerlendirme tedaviye muhtaç bir bakış. Anlamakta zorlanıyorum" dedi.

 

Acıları paylaşma, yaraları sarmak için Memur-Sen'in yardım kampanyası başlattığını ifade eden Gündoğdu, eş zamanlı olarak sendika olarak sel felaketinin yaşandığı Bosna ve Orta Afrika Cumhuriyeti için de harekete geçtiklerini belirtti. Gündoğdu, "Soma'daki mağdurlarımıza gözlerimizi kapatamayız. Bosna’ya sırtımızı dönemeyiz. Orta Afrika Cumhuriyeti'nden bize ne diyemeyiz" şeklinde konuştu.

banner182
Son Güncelleme: 20.05.2014 18:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
edebiyatçı 3 yıl önce

sen memur sensin işçi sen değil öğretmen ataması için arayanları fırçala çık soma dfan bahset senin imzaladığın memur zamları için hükümet teklifinden bile daha az zam alsın memurlar sen memur sen başkanı ol vay dünya

Avatar
deniz 3 yıl önce

yüzsüzlük denen durum bu olsa gerek.