banner374
24 Haziran 2015 Çarşamba 01:10
İl Dışı Yer Değişikliği Başlıyor
 Milli Eğitim Bakanlığında GİH,YHS,THS ve SHS sınıflarında görev yapan eğitim çalışanlarının haklı talebi olan ve TEÇ-SEN tarafından verilen mücadele sonunda yönetmelik olarak çıkarılan ve 2014 yılında ilk defa uygulanan "İl Dışı Yer Değişikliği" konusunda bu yılda sonuca vardık.


2014 yılı içinde sadece il bazlı yapılan yer değişikliği ile ilgili bir çok sorunla karşılaşılmış ve bu sorunlara sürenin kısa olması nedeniyle müdahale edilememişti.


Ancak; söz konusu sorunun asıl kaynağının "İl BAZLI" atama ve yer değişikliği olduğu ve İl Emrine atanan eğitim çalışanlarının bir çok sorunla karşılaştığı, hatta sadece bu nedenden dolayı atama başvuru dahi yapmadığı tespit edilmişti.


Bu sorunlar ile İl içi ve il dışı atama ve yer değişikliğine ait "Teç-Sen Genel Raporu" Milli Eğitim Bakanlığına sunulmuş, birçok görüşme yapılmıştır ve olumlu bir çok adım atılmıştır.


2015 yılı içinde "İL DIŞI YER DEĞİŞİKLİĞİ" ile ilgili başvuruların 30 Haziran 2015 tarihinde alınması ve "İL BAZLI" atama yerine "İLÇE BAZLI" atama yapılması hususlarında mutabakat sağlanmıştır.


TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

banner182
Son Güncelleme: 24.06.2015 01:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Aynur 1 yıl önce

Il içindekiler merkeze nasıl gelecek her gün 145 km gidip gelmek hak mı

Avatar
yardım 1 yıl önce

merhaba ben yhs görev yapan kadrolu çalışanım
30 haziranda başlayacak il dışı tayin isteyi başvurular alınacak değil mı ?

Avatar
e.n 1 yıl önce

yıl şartlarında neden bu kadar uzun

Avatar
harun 1 yıl önce

il dışı iptal hakkı verilmeli. geçmiş yıllarda bu hak verilmişti.