banner406
banner396
25 Ekim 2013 Cuma 15:58
İlçe Milli Eğitim Müdürü Derhal Görevden Alınmalıdır!

 AKP`nin yıllardır eğitim sistemi içinde yıllardır hayata geçirdiği siyasi kadrolaşma uygulamalarının olumsuz sonuçları giderek artmaktadır. Hemen hepsi eğitimci kimliklerinden çok, tamamen siyasi referanslarla birtakım görevlere getirilen ve her aşamada sorumlu davranması gereken üst düzey eğitim yöneticilerinin, kendileri gibi düşünmeyenler hakkında haddini aşan, hatta hakaret ve küfüre kadar varan ifadeler kullanması olağan bir davranış haline getirilmeye çalışılmaktadır. Bunun son örneği Tarsus`ta yaşanmış, Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa DEMİR, şube başkanımız Yasemin Yücel ve şube yöneticimiz Tayfun Cengiz hakkında, bırakalım bir eğitimcinin, ortalama ahlaki değerlere sahip olması gereken herhangi birisinin bile ağzına alamayacağı hakaretlerde bulunmuştur. 

Yıllardır sadece kendileri gibi düşünenler için "demokrasi" ve "özgürlük" talep eden, işlerine gelmediğinde en yasakçı fiil ve uygulamaları hayata geçirmekten geri durmayan bir ilçe Milli Eğitim Müdürü, Eğitim Sen şube başkanına ve yöneticisine hakaret etmek, cinsiyetçi ve ağza alınmayacak sözler söylemek cesaretini nereden almaktadır?  Şube başkanımız Yasemin Yücel‘e yönelik cinsiyetçi hakaret, onun şahsında tüm kadın eğitim emekçilerine yapılmıştır.

Şube yürütme kurulu üyemiz Tayfun CENGİZ, Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü`nde memur kadrosuyla görev yapmaktadır. Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa DEMİR, Eğitim Sen yöneticisi olmasından kaynaklı olarak sık sık arkadaşımıza yönelik sözlü tacizde bulunmuş, açıkça psikolojik yıldırma (mobbing) uygulamıştır. 

Eğitim Sen`in başörtüsü dışındaki yasakları koruyarak sürdüren ve iktidarın "kılık kıyafet serbestliği" yalanına karşı, mevcut kılık kıyafet yönetmeliğine karşı başlatmış olduğu özgür kıyafet eyleminin başlamasıyla birlikte, Ahmet Sefa Demir daha da saldırganlaşmış, başta şube başkanımız Yasemin Yücel olmak üzere, Eğitim Sen üye ve yöneticileri hakkında en temel ahlak sınırlarını bile yok sayan ve ağır hakaretlere varan sözler söylemiştir. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü`nün en küçük bir utanma duygusu bile olmadan şube başkanımıza ve üyelerimize yönelik olarak kullandığı çirkin ifadeler, kendisinin bir eğitimci olmaktan çok, arkasına siyasi iktidarı almış bir "kadro" olarak bulunduğu makamı işgal ettiği izlenimini güçlendirmektedir. Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü`nün şube yöneticimizi "seni okula sürdürürüm, tuvalet temizletirim, mahkemeye veririsin, sonuçlanana kadar tuvalet temizlersin" biçiminde tehdit edecek kadar ileri gitmesi, Tarsus`ta eğitim alanında yaşanan sorunlardan çok, bu sorunların çözülmesini talep eden Eğitim Sen üye ve yöneticileri ile uğraşmayı görev edindiğini göstermektedir. 

Bu tehditlerden sonra arkadaşımızı odasına çağırmış ve aralarında doğrudan şube başkanımızı hedef alan, cinsiyetçi ve hakaret dolu ifadelerin yer aldığı bir diyalog gerçekleşmiştir. Şube başkanımız Yasemin Yücel ve onun şahsında tüm Eğitim Sen üyelerine yönelik olarak gerçekleştirilen hakaret dolu sözlerle ilgili olarak, gerekli hukuki girişimler sendikamız tarafından en kısa sürede başlatılacaktır.    

En temel insani ve ahlaki değerlerle bile bağdaşmayan, kendisi gibi düşünmeyen herkesi "düşman" olarak gören böylesine hastalıklı bir zihniyetin Tarsus gibi bir ilçede, üstelik İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapıyor olması utanç verici bir durumdur. Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimci kimliği ile bağdaşmayan hareket ve hakaretlerde bulunan Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü`nü derhal görevden almalıdır. Kendisini her şeyin üzerinde gören ve üyelerimize hakaret etme cüreti gösteren böyle kişiler bırakalım eğitim yöneticisi olmayı, eğitimcilik bile yapması sakıncalıdır. 
Son Güncelleme: 25.10.2013 15:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
korhan alp 2013-10-25 18:26:16

sendikalı arkadaşlarımın sonuna kadar yanındayım.

Avatar
mert 2013-10-25 21:48:30

olur ..hemen yukarılara telefon açıp, aldırıyorum görevden...kapıda bekleyin biraz...