banner406
banner396
30 Nisan 2015 Perşembe 21:21
İlçe Milli Eğitim Müdürü Protesto Edildi
Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza KAÇAR’ın üyelerimize uyguladığı mobbingi protesto etmek için 29 Nisan 2015’de Kınık MEB önünde basın açıklaması yapmıştır.

 

 

Bilindiği gibi sendikamız Eğitim Sen 25 yıldır sürdürdüğü sendikal hak ve özgürlükler mücadelesini baskılara, tehditlere, sürgün ve soruşturmalara rağmen yılmadan mücadelesini sürdürmüş, bunu defalarca alanlarda ve hukuksal olarak elde ettiği kazanımlarla da kanıtlamıştır.

Ancak  görünen o ki İzmir`in merkeze en uzak ilçelerinden biri olan Kınık`ta İlçe Milli Eğitim Müdürünün uyguladığı mobing, baskı ve tehditler,  AKP iktidarının son yıllarda eğitim yönetiminde uyguladığı  kadrolaşma siyasetinin eğitimi getirdiği noktanın görülmesi bakımından önemlidir.

24 Nisan 2015 Cuma günü Eğitim Sen 2 Nolu Şube olarak Kınık İlçe Yürütme kurulu üyelerimizle birlikte Önce İlçe Kaymakamı Sayın  Faik Oktay Sezer ile görüşerek ilçede üyelerimizin yaşadığı sorunları aktardık. İlçe Kaymakamı bizi son derece nezaketle karşıladı.  Kendisi sorunlarla yakından ilgileneceğini çözümü konusunda çaba sarf edeceğini ifade etmiştir.

Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza KAÇAR ile görüşmek üzere Makamına gittik. KAÇAR`a "üyelerimizi sendikadan istifaya zorladığını, yandaş sendika temsilcisinin İlçe MEM den hiç çıkmadığını, çalışanların baskı altında olduğunu, yürütme kurulu üyelerimize sendikal çalışmalarda zorluk çıkardığını, bu uygulamalara derhal son vermesi gerektiğini, eğitim öğretimde yaşanan sorunların çözümü noktasında çaba göstermesi gerekirken ilçe MEM i yandaş sendikanın bürosu haline getirdiğini" belirttik. Bunun üzerine İlçe Milli Eğitim  Müdürü "Kınık`ta görevli yöneticilerimize  dönerek, "Sizi görevden men edeceğim. Ben kimseyi tanımam. Sizden bunun hesabını soracağım. Bundan sonra buradan içeri giremezsiniz. Beni eleştiremezsiniz. Ben Eğitim Bir Sen`liyim. Geçen hafta makamımdan Türk Eğitim Sen`lileri de kovdum. Sizden de hesap soracağım" dedi. 

Kınık`ta Görev yapan Eğitimciler Yalnız Değildir.

Bilinmelidir ki Kınık`ta baskılara göğüs geren yılmayan, direnen eğitim emekçilerini asla yalnız bırakmayacağız. Orman kanunlarını Kınık`ta uygulayarak çalışanları yıldırarak sindireceklerini düşünen ilçe Müdürü bilmelidir ki bu baskılarla eğitimi içinden çıkılmaz hale getirerek en büyük zararı çocuklarımıza vermektedir. Eğitim Sen tüm gücüyle Kınık`ta çalışan Emekçilerin yanındadır. Asla yalnız değilsiniz hem hukuksal hem de fiili ve meşru mücadelede her zaman yanınızdayız. Buradan bir kez de Kınık halkına ve öğrenci velilerimize çağrıda bulunmak istiyoruz. Öğretmenlerimizi bu gerici- faşist kuşatmadan çıkarma konusunda bizlere ve öğretmenlerimize destek vermenizi istiyoruz.

KINIK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DERHAL GÖREVDE ALINMALIDIR

Kınık İlçe Müdürü bilmelidir ki bizleri bu güne kadar hiçbir baskı , tehdit ve sürgün yıldırmadı. Bundan sonrada baskıların hiçbir türü bizleri yıldıramayacaktır. Kınık`ta yaşanan baskı ve mobing uygulamaları derhal son bulmalı, çalışanların rahat nefes alması için müdür hemen görevden alınmalıdır. Bu tür davranışlar eğitimden sorumlu bir ilçe yöneticisine asla yakışmamaktadır.

Ne yazık ki adeta AKP`nin ve  yandaş sendikanın ilçe  başkanı  rolünü üstlenerek üyelerimize hakaret eden ve mobbing uygulayan Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Kaçar`ın bu tutumu bize yabancı değildir. İlçe Milli Eğitim Müdürü`nün, eğitim emekçilerini her fırsatta itibarsızlaştıran AKP hükümetinden güç aldığı açıktır. Ancak Sendikamız Eğitim Sen`in üyelerimizi hedef alan bu tutuma karşı mücadele etmeyi sürdüreceği bilinmelidir.

Kınık`ta demokratik hukuk düzenini değil orman kanunlarını işletmeye çalışan Kaçar`ın seviyesine asla düşmeyeceğiz. Müdürün bu tutum , davranışı ve sözlerini asla  kabul etmiyoruz. Kaçar hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı`na suç duyurusunda bulunduk. Bu gün buradan birkez daha yetkililere sesleniyoruz. KAÇAR bir an önce görevinden alınmalıdır.    

HASAN ALİ KILIÇ

EĞİTİM SEN İZMİR 2  NOLU ŞB.

Son Güncelleme: 30.04.2015 21:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tıllo ağam 2015-05-01 08:15:38

eğitim sen liler kobani için eylem var. mesele eğitim değil anlamadınız mı