29 Mayıs 2015 Cuma 21:33
Kartepe’ye Hala Milli Eğitim Müdürü Aranıyor

  Polis engellemesiyle karşılaşan Yaklaşık 40 TES üyesi öğretmenlere ‘kamusal alan giremezsiniz’ denildi. Sendikalılar ise ‘biz öğretmeniz’ diyerek yanıt verdi. Kısa süreli tartışmanın ardından Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı içeriye tek başına girerek tabelayı binanın girişine bıraktı. Akabinde Şanlı basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada sendikalıların yanı sıra MHP 9. Sıra milletvekili adayı Süleyman Pekin, eski MHP Başiskele Belediye Başkan Adayı Halit Bayhan da  katıldı.

 
Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı’nın yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer  verdi : 
 
 
        Değerli arkadaşlar,
        Bugün, yüzlerce basın açıklaması ve eylem yapmış Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube olarak eğitim adına hem çok üzücü hem de endişe verici bir durumu kamuoyu ile paylaşmak için buradayız.
        Zira eğitimi ülkemizin var olma mücadelesi olarak gören bizler için artık dayanılmaz bir noktaya gelen bu vahim hastalıklı davranış belirtileri, bir an evvel tedavi edilmesi gereken bir karantina mecburiyetine dönüşmüştür. Defalarca yaptığımız uyarıları dikkate almamakta ısrar eden şahıslar artık ayakta tedavi edilemez haldedir ve bir an evvel yatış işlemlerine başlanmalıdır.
   
Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Kendini Hala Malum Sendikanın İlçe Başkanı Sanıyor
 
   Kağıt üzerinde Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atansa da kendisini hala Malum bir sendikanın Darıca İlçe yöneticisi zanneden; hatta zaman zaman sendikal toplantılara bile katılan, evreni sendikal coğrafyadan ibaret sanan bu şahıs artık bu makamda oturmamalıdır.
       Tek derdi Türk Eğitim Sen’li müdürlere sıkıntı yaratmak olan ve bu noktada seher vakti yollara düşüp okul teftişi yapmayı kendisine görev bilen; gelgelelim sendikasına üye kazandırması için müdür yapılan ve bu süreçte okuluna boş vakitlerinde uğrayanlara kucağını sonuna kadar açan bu şahıs, ciddiyetini ve tarafsızlığını alenen kaybetmiştir ve artık bu makamda oturmamalıdır.
         Malum bir sendikanın il ve ilçe yöneticileriyle Türk Eğitim Sen’li okul müdürlerini ziyarete giden ve oralarda gövde ve güç gösterisi yapan bu şahıs devlet adamlığının ahlak ve fazilet duygularını yitirmiş durumdadır ve dolayısıyla devletin iade-i itibarının yeniden tecellisi noktasında bu şahıs artık bu makamda oturmamalıdır.
 
Sendikal Çalışmalardan Eğitim Sorunları İle İlgilenmeye Vakit Bulamıyor  
          Göreve geldiği günden bu yana ilçesinin hem merkezi sınavlardaki başarısızlığına hem de sosyal alanlardaki etkinsizliğine sendikal çalışmalarının yoğunluğundan dolayı yeterince vakit ayıramadığı ve dolayısıyla çözüm üretemediği için artık bu makamda oturmamalıdır.
          Yine göreve geldiği günden bu yana Kartepe ilçemizde yetkiyi Malum bir sendikanın alması için öyle dümdük sendika ilçe eşbaşkanı gibi çalışan bu şahıs, Türk Eğitim Sen’in onurlu ve dik mücadelesi sonucu yetkiyi alamamış; dolayısıyla bir ceza da sendikası tarafından almayı hak etmiş olması hasebiyle artık bu makamda oturmamalıdır.
 
Milli Eğitim Müdürü Bir An Evvel Değerler Eğitimi Seminerlerine Tabi Tutulmalı
     
    Değerli arkadaşlar,
          Buradan, bu kentin eğitimle gerçekten dertlendiğine inandığımız mülki ve idari amirlerine tekrar sesleniyoruz:
         İlçesinde eğitimi sendikal kutuplaşmaya kadar götürmüş, tüm enerjisini malum bir sendikanın yetkiyi almasının hülyalarına adayarak boşa sarf etmiş ve keyfi uygulamalarla saygınlığını, tarafsızlığını, faziletini ve evrensel değerlerini yitirmiş bu şahsın bu makamda oturduğu her gün; tüm kamuoyunun eğitim noktasında endişelerini artıracak, bizim sabrımızı ve tahammülümüzü her gün biraz daha zorlayacaktır.
           Bu şahıs bir an evvel değerler eğitimi seminerlerine tabi tutulmalı, binlerce yıllık devlet tecrübesinin feyiz ve bereketiyle zihni rektefe edilmeli ve Yunus Emre’nin Divan’ını ezberleyene kadar da insani ilişkilerden uzak tutulmalıdır.
           Zira Konunun peşini bırakacağımızı, bu şahsın bardağı taşıran söz ve eylemlerinin karşılıksız kalacağını zannedenler varsa bilsinler ki, hiçbir işimizi yarım bırakmadık ve eğitim adına hiçbir fedakârlıktan da kaçınmadık.
        Bu vesileyle “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.” Tecrübesi ışığında yaptığımız bu son uyarıların dikkate alınmasını önemle arz ediyor; hem günün anlam ve önemine hem de bir ilçe milli eğitim müdürlüğünün düştüğü hazin duruma binaen bu tabelayı duvara asıyoruz.
 
 
Yaşar ŞANLI
Türk Eğitim Sen
    Kocaeli 1 No’lu Şube Başkanı
       
        

www.mebpersonel.com

Son Güncelleme: 29.05.2015 21:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.