banner406
banner396
02 Ekim 2013 Çarşamba 07:57
KONCUK: 'GÜNDOĞDU'NUN TABİATI BOZUK !
 Genel Başkan İsmail Koncuk ANDIMIZ konusunda  açıklama yaptı .

Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu  ile 05.06.2009  tarihinde SkyTürk TV’de  katıldığımız  bir programdaGündoğdu , ısrarla sormama rağmen Andımıza karşı, ya  da   yanında olduğunu söyleyememiş,“Bana göre eğitimin   yüzlerce  problemi içinde Andımız diye bir problemi yoktur.” demişti. Anlaşılan  2009 yılında  toplumun Andımızın kaldırılmasını kaldıramayacağını düşünen, tepki alacağından endişe eden, Gündoğdu , bundan yaklaşık 4,5  yıl  önce açık  yüreklilikle Andımız kaldırılsın diyebilme cesaretini gösterememişti. Programı   ekteki  linkten seyredebilirsiniz.

http://www. turkegitimsen .org.tr/ video_goster .php? video_id =78

12.10.2011  tarihinde   Kızılcahamam   Toplantısında  ise, toplumun  istenilen   kıvama geldiğini, milli sinir  uçlarının   yeteri  kadar  törpülendiğini  düşünen Ahmet Gündoğdu ,bakın neler söylüyor, “ Çocukların  her  gün   pedagoji  ve  bilimsel  olmayan ifadelerle dolu  olan  andımızı koro halinde söylemelerinin sorgulanması gerektiğini söyleyen  Gündoğdu , "Bu,  pedagojik  mi,  bilimsel  mi, ne  kazandırıyorTürküm , doğruyum, çalışkanım deyince  insanlar  doğru, çalışkan mı oluyor? Bunları düşünmek lazım. Bırakın andımızı,  çocuklarımıza  her  gün  koro halinde Fatiha’yı bile okutsanız tiksindirirsiniz"

Tarih  30 .09. 2013 , Andımız konusunda  bakın ne buyurmuş, "Andımıza öteden beri bunu ihdas eden Reşit Galip'in bu  rüyasının  80  yıl  bu ülkeye niçin hakim oluyor? Çocuklara  her  sabah  idarecilerin,  öğretmenlerin   öğrencileri  hizaya çekerek,  sınıflara alması, bu ritüel  altında  bunları ezmesi doğru mudur?  Türküz , Kürdüz, Lazız, başka ülkelerin  vatandaşları  var, ‘Ben  Türk  değilim' diyenlere ‘Sen Türksün'  dayatmasında bulunmak doğru mudur. Bunun kaldırılmasını çok önemli buluyorum. ‘ Türküm , doğruyum demek yasaklanıyor demek yasaklanıyor noktasına götürüyor' Hayır. Zorla  çocuklara okutulması kaldırılıyor. Bunu ısrarla söyleyen sendikalara çağrım, her  sabah  Genel Başkanlarınızla birlikte  Türküm , doğruyum, çalışkanım diye söyleyin. Çalışkan ve doğru olmaya ihtiyacınız var.”

Tabi , adam akil olunca, başka sendikalara  da  talimat verme  yetkisini  kendinde bulabiliyor, bize diyor  ki , “…her  sabah  Genel Başkanlarınızla birlikte  Türküm , doğruyum, çalışkanım diye söyleyin. Çalışkan ve doğru olmaya ihtiyacınız var.”

Ahmet  Gündoğduelbette  çalışkan olmak önemli, doğru olmak önemli, çalışkan olmaya  tabi   ki  ihtiyacımız var, çalışkan olmanın bir sınırı yok, Peygamber efendimiz buyuruyor,” İki  günü  birbirine eşit  olan  zarardadır.”

Doğru olmaya gelince,  kimin  doğru olmaya ihtiyacı olduğu, sayın Gündoğdu’nun yukardaki,  açıklamalarını  okuyunca anlaşılıyor.

Tarih  05.06.2009 Bana göre  eğitimin   yüzlerce  problemi içinde Andımız diye bir problemi yoktur.

Tarih  12.10.2011 Bırakın andımızı,  çocuklarımıza  her  gün  koro halinde Fatiha’yı bile okutsanız tiksindirirsiniz.

30.09. 2013  ‘Ben  Türk  değilim' diyenlere ‘Sen Türksün'  dayatmasında  bulunmak doğru mudur. Bunun kaldırılmasını çok önemli buluyorum.

Bizler Andımız konusunda dün ne düşünüyorsak, bugün de aynı şeyleri düşünüyoruz, topluma, bölgeye göre  fikir  serdetmiyoruz, ancak  Gündoğdu  05.06. 2009 yılından  bu yana çok değişmiş, bu kadar  kısa  bir sürede, bu değişiklik nasıl olmuştur. Doğru ve samimi olmak çok önemlidir.

Biz  elbette , Türküm demekten de vazgeçmeyeceğiz, Ne mutlu Türküm! demekten de…Biz, Türk İslam davasını hep etle, tırnak gibi düşündük, bu asil milletin, aziz şehitlerimizin ne için can verdiğini, kan döktüğünü, ilayı kelimetullahın anlamını bilenlerdeniz. Türk ve İslam olmanın birbirine zıt kavramlar olduğuna inananlardan asla olmadık, Türk adını duyunca, tüyleri diken diken olanlardan da olmadık, olmayacağız.

Doğru olmak gerçekten önemli, Gündoğdu’ya katılıyorum, bu sebepledir ki, masada memurları hiç satmadık. Memurlara 1-2-3 TL bedel biçmedik. Allaha şükürler olsun, biz Türkiye Kamu Sen olarak emir ve talimatla hiçbir toplu görüşmede, sözleşme metnine imza atmadık. Memur ve emeklilerin 2 yılını çalmadık, çaldırmadık.

Evet, doğru olmak önemli, çalışkan olmak şart. Allah, atamızdan, ecdadımızdan, bizlere doğruluğu, şerefli olmayı öğreten, milli ve dini kimliğimizin önemini anlatan hocalarımızdan razı olsun. Andımızı bize söyletenlerden de, Allah razı olsun, ilkokul hayatımızda 5 yıl boyunca verdiğimiz söze bugün de sadığız. Ömür boyu da sadık kalacağız. Biz sözlerimize, andımıza sadık kalacağız ama Gündoğdu haksız değil, herkeste aynı etkiyi yapmıyor, çalışkanım demekle çalışkan olmayanlar, doğruyum demekle doğru olmayanlar da bir hayli var. Tabi ki, bunda merhum Reşit Galip’in yazdığı Andımızın bir suçu yok, adamda kabiliyet yoksa, adamın tabiatı doğru, dürüst, çalışkan olmaya uygun değilse, günde değil bir kere, 10 kere okutsanız nafiledir. Vermeyince Mabut Neylesin Sultan Mahmut, benzeri bir durum. Ben de diyorum ki, adamın tabiatı bozuk olunca, neylesin ANDIMIZ. Gündoğdu haklı.

İsmail KONCUK

Genel Başkan
Son Güncelleme: 02.10.2013 07:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.