banner374
27 Kasım 2016 Pazar 14:34
Koncuk'tan Rehber Öğretmenlere Destek

- Danıştay'ın kararına rağmen MEB'in adeta ''ben bildiğimi okurum'' mantığını kınadığını belirten İsmail Koncuk, bu kazanımın takipçisi olacaklarını söyledi ve ''yazıklar olsun'' diyerek tepkisini sert bir şekilde gösterdi. 

29 Kasım Salı Günü saat 09.00'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Müezzinoğlu ve üç büyük konfederasyonun temsilcilerinin KPDK toplantısı yapacaklarını duyuran İsmail Koncuk, 4688 Sayılı Sendika Kanunu gereği yılda 2 kez yapılan KPSS toplantılarının şuana kadar sonuç alınabilen toplantılar olmadığını kararların uygulanmadığını ifade etti.

İsmail Koncuk, Türkiye Kamu Sen olarak sorumluluklarının her zaman olduğu gibi yerine getireceklerinin ve uygulanmayan tüm kararların uygulanmasını ısrarla isteyeceklerinin altını önemle çizdi.

İSMAİL KONCUK'UN AÇIKLAMALARI

Türk Eğitim Sen'in Danıştay 16.Dairesi 2015/10784 E nolu kazandığı davaya rağmen MEB anaokullarındaki rehber öğretmen normunu kaldırıldı.

Danıştay'ın kararına rağmen MEB'in adeta "ben bildiğimi okurum" mantığını kınıyorum.Bu kazanımımızın takipçisi olacağız.Yazıklar olsun.

29 Kasım Salı Günü saat 09;00'da Çlş. ve Sos.Güvenlik Bakanı Sn Müezzinoğlu ve 3 büyük konfederasyonun temsilcileri KPDK toplantısı yapacak.

4688 Sayılı Sendika Kanunu gereği yılda 2 kez yapılanKPDK toplantıları şuana kadar sonuç alınabilen toplantılar olmadı.Kararlar uygulanmadı.

T.Kamu Sen olarak sorumluluklarımızı her zaman olduğu gibi yerine getirecek ve uygulanmayan tüm kararların uygulanmasını ısrarla isteyeceğiz

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mustafa 1 hafta önce

Ismail abi adamsin adam,sendikana uye olmayi dort gozle bekliyorum.Bransinda 300.olup mulakat sayesinde atanamayan bi vatan evladi PDR ci olarak...

Avatar
PDRci 4 gün önce

Rehber öğretmenlerin hakkını sadece bir sendika mı savunuyor diğer sendikalar......
MEB daha fazla rehber öğretmen alması gerekirken anaokullarına atamayı durduruyor. Canın sağolsun MEB.