banner374
19 Ekim 2012 Cuma 15:10
MEB, DİĞER KURUMLAR GİBİ GÖREVDE YÜKSELME SINAVINI BİR AN ÖNCE YAPMALI...
Bilindiği üzere, pek çok kamu kurumunda görevde yükselme sınavları yapılarak personel unvanlarını aldığı halde, Milli Eğitim Bakanlığı personeli tarafından yıllardır merakla beklenen görevde yükselme sınavı halen yapılmamış ve ne zaman yapılacağı da Bakanlık tarafından açıklanmamıştır.


Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, görevde yükselme sınavının yapılması ile ilgili çalışmaların tamamlanarak, kamuoyunda oluşan tereddütlerin bir an önce giderilmesi için eğitim personeline duyurulması hususunda talepte bulunduk.


 


İlgili yazımız için tıklayınız (word pdf)

banner182
Son Güncelleme: 19.10.2012 15:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hacı 4 yıl önce

sayın editör! meb önce görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğini revize etmeli, hiç bilmiyorlarsa sağlık bakanlığının kine uyarlayıversinler. bu yönetmeliğin 5. maddesinde olmayıp da görev yapan müdürler olduğu halde kapsamda yer verilmeyen müdür unvanları var. merak edipde bir araştırdınız mı? zannetmiyorum çünkü öğretmen maaşlarından, tayinlerinden, ekders ücretlerinden sıra gelmemiştir. nite gündeme getirmiyorsunuz?

Avatar
Hacı 4 yıl önce

bir önceki ifadelerimde yön.5.maddesindeki müdür (işletme,ddöner sermaye, basımevi,devlet kit. dön. sermaye müdür ve müdür yardımcıları)'lerden yani gihs olanları anlatmak istedim. ama sizler yine eöhs okul müdürleri ile karıştırıp atarsınız, bunlar öğretmenere 657/88.md. kapsamında verilen 2. görevdir. 190 sayılı khk'de okul müdürü diye eöhs bir kadro unvanı yoktur. bir araştırın bakalım zahmet olmazsa...