banner374
16 Ocak 2014 Perşembe 14:56
MEB Personeline başvuru hakkı verilmeli!
 Milli Eğitim Uzman Yardımcılığı Sınav Kılavuzu yayınlanmış ve 24 Mart-18 Nisan 2014 tarihinde sözlü sınav yapılacağı duyurulmuştur. Milli Eğitim Uzman Yardımcılığı sözlü sınava girecek olan adaylarda aranılan şartlarda KPSS sınav puanı ve giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranmaktadır. Bakanlık bünyesinde eğitim uzman yardımcılarının yapacağı iş işlemleri bilfiil yerine getiren Bakanlık personeli aranılan bu şart nedeni ile Milli Eğitim Uzman Yardımcılığına atanabilmek için başvuruda bulunamamaktadır. Konusunda uzmanlaşan ve yıllardır bu işi yapan kişilerin öncelikle değerlendirilmesi, yapılan işin kalitesi için Bakanlık bünyesinde görev alan bu personelin uzman yardımcılığına başvuruda bulunabilmeleri için KPSS puanı ve yaş sınırı aranmaması için yasal düzenleme yapılması yönünde girişimde bulunulması için Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa yazılı başvuruda bulunduk.

İlgili yazımız için tıklayınız (word pdf)

TÜRK EĞİTİM SEN

banner182
Son Güncelleme: 16.01.2014 14:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ÇOCUKTAN UZMAN 3 yıl önce

bir gün bile okula gidip eğitim ortami havasini teneffüs etmemeiş çocuklari eğitim camiasinin başina uzman olarak getirmek akla ziyan bir uygulamadir. uzman olmak için en az 10 yil öğretmenlik yapmiş olma şarti aranmalidir.

Avatar
hasan 3 yıl önce

taşra teşkilatında eğitim yöneticisiyim.9 yıldır şube müdürü olarak çalışmaktayım. ama bakanlığımızca alan değişikliği hakkı verilmedi.alanımız değişseydi ne olurdu.hiçbişeyde olmazdı.zaten görevimize devam ediyoruz.ama bakanlığımız bizleri hepten unuttu.