banner374
09 Haziran 2016 Perşembe 18:41
Memur-Sen, Başbakan Yıldırım'ı Ziyaret Etti
 Memur-Sen heyeti, Başbakan Binali Yıldırım'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 4/B, 4/C'liler, vekil ebe, hemşire ve imamlar, memur işi yapan üniversiteli işçiler başta olmak üzere tüm sözleşmelilerin kadroya alınmasını istedi.

3. Dönem Toplu Sözleşmede imza altına alınan ve üzerinde çalışma başlatılan konuların derhal sonuçlanmasını da talep eden Yalçın, taşeron işçiler için başlatılan çalışmadan dolayı memnuniyetini dile getirdi.
 


Yalçın, "Bu işçi kardeşlerimize özel statülü kamu personeli statüsü veriliyor. Biz bu çalışmayı olumlu buluyoruz. Ancak, özel statülü kamu personeli pozisyonu yerine 4/A ya da 4/D olmalı diyoruz. Yani ya işçi ya da memur kadrosu verilmeli, 4/E diye yeni bir kadro oluşturulmamalı diye düşünüyoruz" dedi.
 


Görüşmede, geçen ay Memur-Sen heyeti tarafından Kilis'e yapılan ziyaret de gündeme geldi. Genel Başkan Ali Yalçın, Memur-Sen heyeti tarafından Kilis başlıklı geniş kapsamlı bir rapor hazırlayacaklarını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, raporu beklediklerini, bu konuda çok hassas olduklarını ifade etti.
 


Yalçın'ın gündeme getirdiği talepleri ilgili bakanlıklarla istişare edeceğini belirten Başbakan Yıldırım, Memur-Sen'in 21. yılını kutladı.  

www.mebpersonel.com

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
MDR 7 ay önce

öğretmen semineri memleketinde almak istiyorr