banner374
28 Mart 2015 Cumartesi 00:29
MEMUR SEN GENEL BAŞKANI KİM OLACAK?
 Türkiyenin En Büyük ve Kamuda yetkili Sendikası olan Memur Sen Konfederasyonun uzun yıllardır Genel Başkanlığını yürüten Ahmet GÜNDOĞDU'nun milletvekili adayı olmasından sonra gözler Memur Sen'e çevrilmiş durumda.


Memur Sen'e kim genel başkan olacak?

Memur Sen'e bağlı Sendikaların Genel kurulu tamamalamalarının nardından Nisan Ayında yapılacak olan Memur Sen Olağan Genel kurulunda delegeler Memur Sen Genel Başkanını seçecek.

Üye sayılarına göre Memur SEN'in amiral sendikası olan Eğitim Bir Sen'in Memur Sen seçimlerinde 147 delegesi bulunuyor. Sağlık Sen'in ise 143 delgesi mevcut.

Memur Sen Genel Kurulunda Eğitim Bir Sen ve Sağlık Sen'in Genel Başkan Seçimleri Memur Sen'in Genel Başkanlarını belirleyecek. Büro Memur Sen kilit rol oynayacak.

Sağlık SEN'de Metin MEMİŞ Mevcut Genel Başkan, Eğitim Bir Sen'de ise Ahmet GÜNDOĞDU'dan sonra kimin yarışacağı merak konusu. Ali YALÇIN'ın aday olup olmayacağı ya da Eğitim Bir Sen'den başka bir ismin aday olup olmayacağı ise yakında belli olacak. Kulislerden gelen bilgilere göre ise Sürpriz bir aday olacak.

Ahmet GÜNDOĞDU sonrası nelerin yaşanacağı ise şimdiden merak konusu.

banner182
Son Güncelleme: 28.03.2015 00:30
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol