banner374
08 Ekim 2012 Pazartesi 10:19
Memur Sen'den Hükumete Zam Eleştirisi

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, akaryakıt, elektrik ve doğalgaz zammının iş barışı ve vatandaşların satın alma gücünü olumsuz etkilediğini, bu nedenle doğru olmadığını söyledi.  
Akaryakıt, doğalgaz ve elektrik zammına da değinen Gündoğdu, şöyle konuştu: “Akaryakıt gibi bir kaynağa zam geldiğinde, şekerinden suyuna, ekmeğinden pirincine her şeyi etkileyecek. Yüzde 9 işsizin olduğu, 1 milyon 800 bin emeklinin, memur emeklisinin emekliye ayrıldığında maaşının yüzde 30 azaldığı, 5 milyonun üzerinde asgari ücretlinin olduğu ve tek maaşla çalışanların büyük çoğunluğunun hala yoksulluk sınırının altında maaş aldığı bir ortamda, zammın iş barışı ve vatandaşların satın alma gücünü olumsuz etkilemesi dolayısı ile doğru olmadığının altını çiziyorum. Zam, bankada çalışan işçiye yansıdı ama bankacıya yansımadı. Tüccarın çalıştırdığı asgari ücretliye yansıdı ama tüccara yansımadı. İşte tam da sorun bu.” 
 
 
 
Gündoğdu, Kasım ayında yapılacak Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı’nın ilk gündem maddesini zamların oluşturacağını dile getirdi.
banner182
Son Güncelleme: 08.10.2012 10:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol