banner406
banner396
20 Şubat 2016 Cumartesi 12:31
Memur Sendikalarıyla İlgili Yönetmelikte Değişiklik Yapıldı

 Yönetmeliğin ekinde yer alan ve “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Girdikleri Hizmet Kollarını Gösteren Liste”de yapılan değişiklikle, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı “Büro, bankacılık ve sigortacılık hizmetleri” adlı hizmet koluna dahil edildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında çalışan kamu görevlilerinin sendika kurmasını ve sendikalara üye olmasını engelleyen düzenleme Anayasaya Mahkemesi tarafından iptal edilmişti. İptal kararının Resmi Gazete’de yayımlandığı 20 Ekim 2015 tarihinden itibaren TBMM Başkanlığı idari personelinin sendika kurması ve kurulan sendikalara üye olması mümkün olabilmişti.

KAMU GÖREVLİLERİ SENDİKALARI VE TOPLU SÖZLEŞME KANUNU KAPSAMINA GİREN KURUM VE KURULUŞLARIN GİRDİKLERİ HİZMET KOLLARININ BELİRLENMESİNE İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 7/9/2001 tarihli ve 24516 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşların Girdikleri Hizmet Kollarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmeliğin ekinde yer alan “Yönetmeliğin 4. Maddesine Göre Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Girdikleri Hizmet Kollarını Gösteren Liste”nin “01” sıra numaralı “Büro, bankacılık ve sigortacılık hizmetleri” adlı hizmet koluna 70 kurum kodu ile aşağıdaki satır eklenmiştir.


70 Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı,

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik Maliye Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Devlet Personel Başkanlığının bağlı bulunduğu Bakan tarafından müştereken yürütülür.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.