banner406
banner396
26 Mayıs 2012 Cumartesi 11:46
Memura 20 yeni hak geliyor
Toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşılan hükümler uyarınca memura gecikme zammı ödenecek.  
Memur -Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu , toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşılan hükümler uyarınca, memurlara 1 Ocak-15 Mayıs tarihlerini kapsayan dönem için maaş farkının yanı sıra gecikme zammı ödeneceğini bildirdi.


İşte Gündoğdu'nun açıkladığı yeni haklar:


-Emekli olmaları durumunda memurlara ödenen 801 TL emeklilik ödeneği miktarı, 901 TL'ye yükseltilecek.


-4/C'lilerin 11 ay olan çalışma süresi 11 ay 28 güne çıkarılacak.


-Kadrolu kamu görevlilerinin yararlandığı ücretsiz yemek hizmetinden sözleşmeli personeller de yararlanacak.


-Örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki yöneticilere ödenen ek ders ücreti, ikili öğretim yapan örgün eğitim kurumlarındaki yöneticilere ders yılı süresince haftada 2 saat artırımlı ödenecek.


-Yüksek lisans ve doktora yapmış öğretmenlere, fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretleri sırasıyla yüzde 5 ve yüzde 15 artırımlı ödenecek.


-Sağlık Bakanlığı 112 acil sağlık hizmetleri kapsamında sağlık teknikeri olarak görev yapan ve asli görevlerinin yanında ambulans şoförlüğü görevini de yürüten personele, öngörülen performans puanlarına 10 puan daha ilave edilecek.


-Sağlık Bakanlığındaki tabip dışı personel ile üniversite hastaneleri ve Adli Tıp Kurumu'ndaki tüm personelin döner sermayelerinden ek ödeme tutarı kadar olan kısmı, aylıklarla ödenecek.


-112 acil sağlık hizmeti personeli döner sermayelerini 'özellikli birim' kapsamından alacak.


-Sağlık personelinin nöbet ücretleri dini bayram günleri için yüzde 20 artırımlı ödenecek.


-Burs alan veya devletçe okutulan çocuklar için aile yardımı ödeneği verilecek.


-Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde arazide fiilen çalışanlara, çalıştıkları her gün için kadastro tazminatı ödenecek.


-Bölge sınırı esas alınarak yapılan seyyar görev tazminatı ödemelerinde il sınırı esas alınacak.


-Orman yangınları ile mücadele eden Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı personeline, koruyucu giyim ve donanım malzemesi verilecek.


-Orman Genel Müdürlüğü'nün taşra teşkilatında çalışan ve yangın söndürme uçaklarında fiilen görev yapanlara her uçuş günü için tazminat ödenecek.


-Orman Genel Müdürlüğü'nün taşra teşkilatında çalışan personelden çalışma saatleri dışında orman yangınlarına doğrudan müdahale edenlere, mayıs ayı başından kasım ayı sonuna kadar ayda 50 saati geçmemek üzere fazla çalışma saat ücretinin beş katı tutarında fazla çalışma ücreti ödenecek.


-Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü orman muhafaza memurları, resmi üniformalı oldukları sürece belediyeler tarafından işletilen toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanacak.


-Kamu iktisadi teşebbüslerince bedeli karşılığı kamu konutu tahsis edilen personelden, her yıl Milli Emlak Genel Tebliğlerince yayınlanan kira birim bedellerinin yüzde 85'i tahsil edilecek.


-Enerji hizmet kolu kapsamında bulunan kurum ve kuruluşlarda zehirli, gazlı ve radyasyonlu ortamlarda bilfiil çalışan personele, koruyucu gıda maddeleri verilecek. Bu hizmet kolundaki fabrika, atölye, laboratuvar, yer altı ve açık arazi şartlarında görev yapan personele, koruyucu giyim malzemesi verilecek.


-Kurum ve kuruluşların belediye ve mücavir alan sınırları dışında olan baraj, termik santral, maden sahası ve ocakları, fabrika, işletme şantiye, trafo enerji dağıtım iletim merkezleri, gar ve istasyonlar gibi yerlerde bulunan kamu konutlarından kira bedeli alınmayacak.


-Cami ve mescitlerde görev yapan imam-hatip ve müezzin-kayyımlara, dini bayram günlerinde fiilen çalıştıkları her gün için belirlenen fazla çalışma saat ücretinin 3 katının 8 saate tekabül eden tutarı kadar fazla çalışma ücreti ödenecek.''


SAMANYOLU 
Son Güncelleme: 26.05.2012 11:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
öğretmen 2012-05-26 21:59:04

öğretmenlere neden yemek ücreti verilmiyor? öğretmenler her gün bir tosta talim yapıyor sizin haberiniz var mı? okulumun kantininde sıcak yemek çıkmıyor, kola, sağlığa oldukça zararlı yağlarla yapılan tostlar, ekmek arası ne olduğu belirsiz köfteler... en yakın restoranda en düşük ücretli bir tabak yemek 7 lira. her gün ordan yesek zaten yeterince az olan ücretimizden bişey kalmıyor. neden bizede yemek ücreti verilmiyor, bakanlık tablet dağıtacağına okulların kantinine el atıp adam gibi yemek çıkaracak yollar bulsun, her okula tablet yerine önce her okula karnını doğru düzgün doyuracağı kantin yapsın.

Avatar
öğretmen 2012-05-26 22:00:37

zararlı yağlarla yapılan tostlar, ekmek arası ne olduğu belirsiz köfteler... en yakın restoranda en düşük ücretli bir tabak yemek 7 lira. her gün ordan yesek zaten yeterince az olan ücretimizden bişey kalmıyor. neden bizede yemek ücreti verilmiyor, bakanlık tablet dağıtacağına okulların kantinine el atıp adam gibi yemek çıkaracak yollar bulsun, her okula tablet yerine önce her okula karnını doğru düzgün doyuracağı kantin yapsın.