banner374
18 Haziran 2015 Perşembe 15:57
Motorlu Taşıtlar Sınav Sorumlusu Kurslarında Neler Oluyor?
 AES Patnos Temsilcisi Harun ÖZDOĞAN yaptığı başvuruda MTSK'da yazılı ve uygulama sınavının derslerin sona ermesine rağmen halen yapılmamasının ve yaz dönemine sarkmasının öğretmenleri mağdur edeceğine değinerek bir an evvel yapılmasını istedi.

Konu ile ilgili Anadolu Eğitim Sendikasından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Bilindiği üzere MTSK(Motorlu Taşıtlar sürücü Kursu) eğitmenlik kursları MEB bünyesindeki Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri tarafından açılmaktadır. Kurslar Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre yürütülmesi esas olmakla birlikte ilgili kurumlar,yönerge doğrultusunda kursların düzenli yürütülmesinden sorumludur. Daha önce Muğla İli Milas İlçesinde yaşanan olumsuzluklardan sonra, Ağrı İli Patnos İlçesinde de bir dizi olumsuzluk yaşanmıştır. Mart ayında verilen kursun sınavı başvurumuzdan sonra yapılmıştır. Devlet kurumlarının işlerini düzgün yürütmeleri adına, görevlerini zamanında yapmaya davet ediyoruz.
 
Patnos İlçe Başkanımızın Açıklaması :
 
İlçemizde açılan MTSK sorumluluğu kursu ile ilgili aldığımız şikayetler ve duyumlar üzerine Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Anadolu Eğitim Sendikası Patnos Temsilciliği olarak müracaatta bulunduk. Kurs açılmış olmasına rağmen kursun yazılı ve uygulama sınavı yapılmamıştır. Tayin dönemi olması ve seminerleri istediğimiz yerde alabilecek olmamızdan dolayı, yaz dönemine sarkacak sınavdan mağduriyet yaşanmaması için İlçe Milli Eğitime durumu ilettik. Müracaatımız sonrasında yazılı ve uygulama sınavı yapılarak olası mağduriyetler çözülmüştür.
 
Harun ÖZDOĞAN
Anadolu Eğitim Sendikası
Patnos İlçe Başkanıwww.mebpersonel.com

banner182
Son Güncelleme: 18.06.2015 16:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol