banner374
16 Eylül 2014 Salı 17:42
MÜDÜR KIYIMINA KARŞI İZMİRDE ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI
 MÜDÜR KIYIMINA KARŞI ÇİĞLİ’DE ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Anadolu Eğitim Sendikası, Eğitim-Sen, Türk-Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikaları Çiğli İsmail Rahmi Karadavut İlkokulu önünde ortak basın açıklaması yaptı. Sendika üye ve yöneticilerinin yanı sıra görevden alınan okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler de basın açıklamasına katılarak destek verdiler.

2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk gününde gerçekleştirilen eyleme ilgi büyüktü. Milli Eğitim Bakanlığı’nın siyasi kadrolaşama, müdür kıyımı, TEOG skandalı ve diğer hukuksuzluklarının protesto edildiği eylemde dört sendika adına ortak açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yaşanan tüm hukuksuzluklara karşı mücadele kararlılığı vurgulandı ve hukuksuzlukların hesabının mutlaka sorulacağı dile getirildi.

AKP hükümeti döneminde yaşanan siyasi kadrolaşmanın Cumhuriyet tarihi boyunca yaşananların toplamından bile fazla olduğu ifade edildi. Yapılan görevden almaların, AKP hükümeti ve yandaş sendikanın ortak operasyonu olduğu vurgulandı. Eğitime siyasetin bu denli karıştırılmasının sakıncalarına dikkat çekilen eylemde okulların sorunları, parasız eğitim talebi, öğretmen açığı, atanamayan öğretmenlerin dramı ve TEOG mağduru öğrencilerin sıkıntıları da dile getirildi.

Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen eylem herhangi bir olay olmadan sona erdi.

AES İzmir Basın Sekreterliği

www.mebpersonel.com

banner182
Son Güncelleme: 16.09.2014 17:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol