banner374
09 Eylül 2013 Pazartesi 15:28
O KOLTUKTA BİR DAKİKA DAHİ OTURMA!

 Bazı il mem ler tarafından yönetici atamaları için yapılan mülakatlarda torpil açıkça yapılmaktadır. Bazı il müdürlerinin, İzmir,  Bursa Denizli, Karabük, Eskişehir, Zonguldak, Hatay gibi illerde, o ilde neyi   temsil ettikleri belli değildir. Devleti  temsil etmedikleri çok açıktır. Bu müdürler,  ahlaksızca yapılan bu sözlü  sınavlarla, öncelikle kendi şahsiyetlerini kirlettiklerini, o ilde tüm  çalışanların  güvenini kaybettikleri görmek zorundadır. Bunlara,  yazıklar olsun demek dahi, oluşturulan kirliliği tanımlayacak kuvvette değildir.

Verilen  puanlar  incelendiğinde  haksızlığın boyutları çok daha  iyi anlaşılmaktadır.  Yazılıdan  92 almış bir yönetici adayına, sözlüden 42  puan verilmesi, hangi ahlak, hangi vicdanla açıklanabilir. Yandaşlara gelince  ise , yazılıdan 70 alanlara, 90 ve üzerinde puanlar verilmektedir. İllerde bunlar yaşanırken, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, her zaman olduğu gibi, olanı biteni duymamakta, görmemekte, haksızlığa açıkça göz yummaktadır.

Bir yandaş, ahlaksız sendikanın, parti teşkilatları ile beraberce yapılan sözlü sınavlarda kendi yandaşlarını öne geçirme gayretini artık biliyoruz. Bunların sendikacılıktan anladığı tek şey, yapılan herşeyi kirletmek, adam kayırmacılığından başka bir şey değildir. Bunlar haktan, hukuktan, kul hakkından habersizdir, demiyorum, bu cümlelerin artık modası geçmiştir ve artık, herkes bilmektedir ki, bu kavramlar bunları yakından uzaktan ilgilendirmemektedir. Bunlar ahlaksızdır, namus, şeref, hak, hukuk bunlar için, ancak kendi menfaatleri söz konusu olduğunda baş vurdukları değerlerdir.

Türk Eğitim Sen teşkilatlarına gönderdiğimiz talimatla, sınavı kirletenlerin deşifre edilmesi, il müdürleri ve valilerin istifaya davet edilmesi, bu eylemlerin bir defa ile sınırlı tutulmaması her fırsatta, yapılan pisliğin dile getirilmesi istenmiştir. Bazı şubelerimizce gerekli eylemler de yapılmıştır. Sendikamız tarafından örnek dilekçe de hazırlanarak internet sitemize atılmıştır. Türk Eğitim Sen kirli adamlarla mücadelesine devam edecek, bunların yaptıkları pisliği her platformda dile getirecektir

Tüm eğitim çalışanlarının yapılan haksızlıklara kayıtsız kalmaması, illerimizde alınan eylem kararlarına destek vermeleri, daha sonuç alıcı eylemler yapmamızı sağlayacaktır. Biz kimseden korkmuyoruz, haksızlık, namussuzluk yapanlar, kul hakkı yiyenler bizden korksunlar. Allah doğrunun yanındadır. Hakkını gasp ettiğiniz insanların beddualarında boğulacaksınız. Anladık ki, İLERİ DEMOKRASİ, İLERİ TORPİL DEMEKMİŞ.

Nabi Avcı, sen sadece yandaş sendikanın üyelerinin mi, Bakanısın, senin sorumluluğunda olan bir bakanlıkta, insanlar, haklarının yendiğini bas bas bağırırken, neredesin, kul hakkı yiyenler, bu cesareti senden değilse, kimlerden alıyor?Ya o makamın hakkını ver, bakanlıkta adaleti sağla, ya da o koltukta bir gün dahi oturma istifa et. Ya herkesin bakanı ol, ya da derhal istifa et.

TÜRK EĞİTİM SEN

banner182
Son Güncelleme: 09.09.2013 15:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol