banner374
03 Haziran 2016 Cuma 16:31
Öğretmenler Seminerleri İstedikleri Yerde Almalı
 Eğitim-Bir-Sen olarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, öğretmenlerin, eğitim-öğretim yılı dönem başında ve sonunda yaptıkları seminer çalışmalarını, istemeleri halinde yaz tatillerini geçirdikleri adreslerde, ikametlerine en yakın hizmet içi eğitimin verildiği mahalde ya da memleketlerinde yapabilmelerine imkân sağlanması hususunda düzenleme yapılmasını istedik.
222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu’nun 43. maddesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 98. maddesi gereği öğretmenlerin dönem başında ve sonunda katılmaları zorunlu olan mesleki çalışmaları (seminerleri), görevli oldukları okul ve kurumlarda ya da yaz tatillerinde ikamet ettikleri yerlerde veya memleketlerinde yapabileceklerine dair geçmiş yıllarda uygulamalar yapılmıştı.

Bu yöndeki geçmiş dönem uygulamalarının birliğin sağlanması, çalışanlar arasında eşitlik, iş barışının tesisi ve öğretmen motivasyonunun artışı noktasında olumlu sonuçlar doğurduğuna şüphe yoktur.

Bu itibarla, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı sonunda gerçekleştirilecek seminer çalışmaları için de benzer bir uygulaması yapılması yerinde olacaktır. 


MEB'e ilettiğimiz talebimiz için tıklayınız

banner182
Son Güncelleme: 03.06.2016 16:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Özlem 7 ay önce

Bu senede öğretmenler iki hafta haziran seminerlerini memleketlerinde alabilmeli

Misafir Avatar
ibrahim 7 ay önce @Özlem

ebs de onu demiş zaten hocam...

Beğenmedim! (0)
Avatar
BEY 7 ay önce

ne semineri ne mesleki çalişmasi ..eskiden var miydi? okullar 1 eylülde açilmali, 31 mayista kapatilmali, seminer falan kaldirilmali..devlet te boş oturup gidenlere üret vermekten kurtulmali.

Avatar
öğretmen 7 ay önce

evet, evet...