banner374
17 Ekim 2012 Çarşamba 10:39
'Öğretmenlerimizi hedef alan terörü kınıyoruz! '...
Diyarbakır, Hakkari ve Şırnak’ta 10 okulu ateşe verilmesinin ardından, Siirt'te 3 tane öğretmen kaçırıldı. Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir bu konuya ilişkin açıklama yaptı.


"Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır, Hakkari ve Şırnak’ta 10 okulu ateşe veren terör örgütü bu kez Siirt’in Pervari ilçesinde 3 öğretmenimizi ve 1 geçici köy korucusunu kaçırdı.


Bölgedeki eğitim-öğretimi kesintiye uğratmak için giriştiği faaliyetleri son dönemlerde iyice arttıran terör örgütü, ülkemizin her tarafında büyük bir özveriyle görev yapmaya çalışan öğretmenlerimizi hedef almaya devam etmektedir. Öğretmenlerimize yönelen bu saldırıları şiddetle kınıyoruz.


Öğretmenlerimizin kaçırılması sıradan olaylar değildir. Terör örgütü bu yolla bölgede korku salmaya ve eğitim-öğretimi kesintiye uğratmayı amaçlamakta; böylece bölgedeki hâkimiyetini kurmak ve güçlendirmek istemektedir.


Siyasal iktidar ise okullara kadar inen bu terör olayları karşısındaki teslimiyetçi bir tavır takınmaktadır. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmenlerin can güvenliği olmayan koşullarda görev yapmasına, öğretmenlerin kaçırılmasına ses çıkarmamaktadır. Öğrencilerimizin ve ülkemizin her tarafında, eğitimin ışığını taşıyan öğretmenlerimizin korunması, devletin başlıca görevi olmalıdır. Onların terörün hedefi olması asla kabul edilemez.


Hükümeti, öğretmenlerimizin kaçırılmasına karşı acilen tedbir almaya çağırıyor, kaçırılan 3 öğretmenimizi bir an önce aramızda görmek istiyoruz. "


Veli DEMİR
Genel Başkan 
banner182
Son Güncelleme: 17.10.2012 10:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol