banner406
banner396
04 Temmuz 2016 Pazartesi 22:54
One Minute Ali Yalçın !
Dört halifeden bu yana hep olan şu;müslümanlar,zayıf ve güçten yoksunken ittifak ve ittihad içinde olmuşlar;güçlüyken her ne hikmetse ya fitneye mağlup olmuşlar ya da en yakınındakilere...
Bu satırları tarihe not düşmek için yazıyorum;kimseyi üzmek kırmak veya dökmek için değil...


Belki de bu içten içe beni çökerten ve kahreden bu durum samimi insanları da bir araya getirir;kalplerdeki ve vicdanlardaki pasları biraz olsun temizler;tek derdimiz bu aslında , gerisi teferruat...

Aslında bu yazıyı yazıp yazmama arasında gidip geldim. Söylesem tesiri yok , sussam gönül razı değil diye düşünürken tarihe not düşme adına yazmaya karar verdim . 

Bu yazıyı yazmamdaki kırılma noktası Memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçının , görevden alınan Bilecik İl Müdürüyle ilgili açıklamalarıydı;gelin gerçekten samimi ve içten gelen ve her satırına imza attığım o açıklamaya kısaca göz atalım;

ALİ YALÇIN: " Bilecik MEM imam hatipli olduğu ve adam harcamanın para harcamaktan kolay olduğunu vurguluyor ve Bilecik mem sahip çıkıyor;Bilecik mem gerçekten dürüst ve namuslu bir insan,insan hata da yapabilir;o da bir insan olarak yönetici olarak hata yapmış ve belki de bir kumpasa kurban gitmiş;imzalamaması gereken bir yazıyı imzalamış;bunun için bir müdür asla harcanmamalı,hele başarılı ve samimi il mem asla harcanmamalı...Buraya kadar her şey çok normal ve tutarlı... "

Ali Yalçın'ın yazmış olduğu her kelimenin altına imzamı atarım . Vicdanları yaralayan bu görevden almaya isyanının sonuna kadar arkasındayız . İmam Hatipli bir Müdürü , İmam Hatip düşmanı göstererek haysiyet cellatlığına soyunan tetikçilerin ve kurulan kumpasın farkındayız . 

Şimdi herkes ama herkes ben dahil elimizi vicdanımıza ve eğer kaldıysa imanımıza bırakıp biraz düşünelim ve biraz mürakabe yapalım;ağzımızdan hiç düşürmediğimiz islami ölçüleri bir kez ama ne olur bir kez hatırlayalım...


1-Bilecik Milli Eğitim Müdürü sizin eski şube başkanınız ve imam hatip kökenli olmasaydı, bu haksızlığa uğrasaydı, bu tepkiyi verir miydiniz?

2-
Altındağ eski ilçe müdürü ve sendika şube başkanınız İlhan Eranıl , haysiyet cellatları tarafından paralel diye iftira ile yaftalanarak görevden alınırken neden sustunuz ? Eski şube Başkan'ınız Celalettin Ekinci , Niğde'de CHP zihniyetiyle savaşıp görevden alınırken sustunuz . Gaziantep'te paralel yapı tarafından hedefe konulup , kumpaslarla görevden aldırıldığında , atanırken bize mi sordular dediniz mi ? İki şube başkanınız da paralel kumpaslarla görevden alınırken vicdanlarınız hangi dehlizlere çekildi ?

3- Sayın Başkan,  Bayburt Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan parelelle mücadele eden namuslu biriydi;bir kumpasla onuru ve şerefiyle oynandı o zaman nerdeydiniz? İmam hatipli olmadığı için mi sesiniz çıkmadı? 

 Batman il müdürü telefonu açmadı diye bir gecede kapının önüne konurken neden sessiz kaldınız ?
  
4- İstanbul eski Milli Eğitim Müdürü Muhammer YILDIZ sizin de bildiğiniz gibi İstanbul'daki  bir çetenin kumpası ile al aşağı edildi;refuze oldu,onuru kırıldı,alay konusu oldu,vicdanlar sızladı... O zaman neredeydiniz ?Kendi adamınız gelecek diye mi gıkınız çıkmadı? İslami duruş bu mudur ?

5- Osman Nuri Gülay , Türkiye nin en başarılı Milli Eğitim Müdürüyken Bakan ve Müsteşarın ortak tasarrufu ile , Ak Partili iki Bakanın referansı ve Ak Parti Belediye başkanının referansları ile Genel Müdür yapıldı .  Cumhurbaşkanı'mıza hakaret dolu twitler atan , HDP genel Başkan'ına övgüler dizen , PKK lıların cenazelerinde boy gösteren , PKK sempatizanı ve destekçisi şube başkanınızı görevden aldırmayan ve bu tip adamları sendika içinde ve bürokraside koruyup kollayan dibinizdeki adam çıktı ağza alınmayacak sözler söyledi,sahi siz o ara nerdeydiniz???

6-Bu davanın duayenlerinden Milli Eğitim eski Bakanı Nabi AVCI'ya , Eskişehir şube başkanınız 28. Şubatçıların devamı atamalar yapıyor dedi,çıkıp da haddini bil sen yokken o vardı diyemediniz,öyle ki o başkanın ak partiye oy bile verdiği muammayken... Acı olan bir öğretmenin kendi bakanını 28 Şubatçı zihniyetiyle suçlamasıydı . O Bakan ki , 28 Şubatta görevden alınan ve göreve başlatılmayan neredeyse tüm öğretmenleri kendi imzasıyla göreve döndüren kişiydi ... O zaman neredeydiniz ? İslami anlayışınız o zaman yok muydu ?

7- Meczup bir üyeniz günlerce sosyal medyadan 2800 başörtülünün göreve iadesinde imzası olan, sendika genel merkezi ve şube Başkan'larının kendi evi gibi girip derdini anlattığı genel müdüre;hakaret dolu sözlerle küfür etti,namusunu şerefini yerlerde gezdirdi;kıs kıs güldünüz,sahi siz o ara nerdeydiniz... Yıllarca paralel yapının sohbetlerini yapan , Bank Asya kredi kartından başka kart bilmeyen , Eroin kaçakçısı aileden gelen şube başkanınızın cüretkar tehditleri savurduğu zaman vicdanınız nerdeydi ??? 

Ak Parti iktidarıyla bürokrat olan ve ailesi Ak Partinin kurucusu olan bu genel müdür , İmam Hatipli olmadığı için mi vicdanlarınızı körelttiniz ? Ankara'da Memursen'e bağlı bir şubenizin Başkan'ı Eğitimle alakası olmamasına rağmen , Genel müdürü tehdit edip sosyal paylaşım hesaplarından küfür etmesini hangi İslami anlayışa sığdırdınız ?

8- Ankara'nın eski il müdürü ve çetesi , Oda Tv ve CHP'li vekillerle ortak hareket ederek günlerce basından Milli Eğitim Bakanlığında bir çete var , bu çete ihaleleri ortak veriyor diye haberler yaptırdılar . Meclis'te günlerce CHP'li vekiller bu haberler üzerinden MEB ve iktidara vurdular . Bir kez olsun merak edip , hakkında haber yapılan kişileri arayıp dertlerini dinlediniz mi ? Bu davaya sembol olmuş , abdestinden şüphemiz olmayan Ankara İl Müdür Yardımcısı Yahya Irmak hakkında , PKK sözcüsü Birgün Gazetesi İŞİD militanı ve Yobaz diye manşet atarken neden sustunuz ? Ankara'da canla başla mücadele eden , 5 seçim atlatmış , sahayı temizlemiş ve şubelerinize yetkiyi aldırmak için  mücadele etmiş ilçe müdürleri , Oda Tv ve CHP haberleriyle görevden alınırken sahi nerdeydiniz ? Bu ilçe müdürlerinin büyük çoğunluğu ile geçmişten bugüne yol arkadaşlığınız olduğu halde, yolsuzluk yapılıyor iftiralarına karşılık ; bu kumpası tezgahlayan kişi eski sendika genel merkez yöneticiniz olduğu için mi sustunuz ? Yolsuzluk yaftasıyla görevden alınan ilçe müdürlerinin bir gün soruşturma dosyalarını merak edip baktınız mı ? Bu kişilerin bu kadar hizmetten sonra bu şekilde Onur'ları kırılarak görevden alınmalarına neden sessiz kaldınız ?

9- Tam 10 yıldır işe gitmeden maaş alan şube Başkanızın , her gün sabah mesaisine giden ve mesai kavramı olmadan çalışan il müdür yardımcıları ve ilçe müdürlerine karşı kapalı kapılar ardından operasyonlar yaptırırken neden sustunuz ?  Şubelerinizde PKK  yapılanmasına göz yuman alenen ırkçılık yapan , kendi teşkilatlarınızın bile içten içe diş bilediği şarlatanın tetikçiliğini yapan, Başbakanın oğlunu kumarbazdır diye yazan , Bakan, Müsteşar ve Genel Müdüre küfreden meczuplara bir gün dur dediniz mi? Bu meczuplarki her gün Cumhurbaşkanına hakaretler savuran , küfürler eden , Ak Partilileri müslüman bile görmeyen bir zihniyetin tetikçiliğini yapan kişiler olduğu halde ; Ak Parti için çalışan ve Ak Parti'ye yıllardır oy veren bürokratlara ayar çekerken neden sustunuz ? 

10- Memursen onursal Başkanımız diye her programa davet ettiğiniz Ahmet Gündoğdu'nun Ak Parti Ankara milletvekili adaylığında ona programlar yapan ilçe müdürlerinin programlarını sabote eden , Ak Partili adayların programlarına teşkilatlar katılmayacak diye tehditler savuran kişinin , Ak Partinin bürokratlarına,  yanındaki meczuplarla çektirdiği ayarlara ve ağza alınmayacak hakaret ve küfürler hangi İslami anlayışın ölçüsüdür ? Ak Parti için kellesini ortaya koyan bürokratları , Ak Partinin toplantılarını protesto ettirip , her gün Cumhurbaşkanına hakaret ve küfür dolu sözler söyleyen Saadet Partili üyeleriniz haysiyet cellatlığı yaparken neredeydiniz ?????

Kıymetli Başkan bu liste uzar uzar ... 

Velhasıl kelam , sözün özüne geçip metne bşr mim koyacak olursak ; 

Demek ki, yukarıda yazdıklarımızın hiçbirinin Bilecik Milli Eğitim Müdürü kadar değeri yok;demek ki islami hassasiyet sadece sözde...

Sahi Başkan;Müslüman olmak yetmiyor mu ????

Bir kişinin haksızlığa uğradığı zaman sendikanızca savunulması için , öncelikle sizin referansınızla mı göreve gelmesi gerekiyor ? İmam Hatip mezunu ve arkadaşınız mı olması gerekiyor ?

Yada Eğitimbirsenli ve size yakın şube Başkan'ı mı olması gerekiyor ?

Sahi Başkan , Eğitimbirsen din midir ? 

Eğitimbirsenli olmadan cennete girilmez mi ?

Sahi Başkan ; Eğitimbirsen Genel Merkezinizde , insanları bu bizim mahalleden bu karşı mahalleden , bu abdestli bu abdestsiz , bu sendikanın kurucusu , bu sonradan sendikaya gelme , bu gerçek Müslüman bu değil diye ayıran bir yapı var mı ? İnsanları kategorize ederken , ölçünüz İslami hassasiyet mi yoksa , eş dost akraba bağlılığı ile kendinize yakın adamlar mı ?

Sahi Başkan hasbi olanlarla , hesabı olanları nasıl ayırt ediyorsunuz ? 

Sayın Başkan , Allah Rızası için oturduğunuz koltuğun geçici , Dünyanın fani olduğunu unutmayın. Sizi seven , yıllarca sizinle hareket etmiş ve genel başkanlığınıza en az sizin kadar sevinmiş bir dostun acı sözleri ve eleştirileri olarak bu yazılanları dikkate alırsınız umarım . 

Sayın Başkan , yapılan adaletsizliklere , atılan iftiralara vereceğiniz tepkileri sendikalı sendikasız , bizim mahalleden öteki mahalleden diye ayırırsanız bölerseniz ,söylediğiniz hiçbir sözün inandırıcılığı kalmaz. Samimi insanların duyguları değil de sendikal görüşler ve çıkarıcıların  ikballeri , bitmez tükenmez hırsları ve şahsi hesaplarına sendikanızı alet ederseniz ;  siz hasbi olarak bir söz söyleseniz de asla kalplerde makes bulmayacaktır. İnsanlar makam korkusundan ve gelecek beklentisinden size bugün ses çıkartamasa da , kendi aralarındaki sohbetlerinde ve dost ortamlarında bu yazdıklarımızı dillendirmektedir .

Geldiğimiz noktada , Hira dağının çocukları artık birbirini yemeye başlamıştır . 

Ödenmiş bedellerin unutulmaması temennisiyle ;

İyi Bayram'lar ....

www.mebpersonel.com/
Son Güncelleme: 05.07.2016 08:59
Anahtar Kelimeler:
Ali Yalçın
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Umutlu 2016-07-05 01:25:01

şube müdürlüğü konusunda yanımızda yoktunuz ne yapalım ihl mezunu değilsek. boş kadro var dedik yine yoktunuz yanımızda.

Avatar
Egitimci 2016-07-05 01:08:18

Şube müdürlüğünde de bu kurucu yüksek not bu imam hatipli yüksek not bu sendikaya sonradan girdi düşük not veremediler sayın mustesarimizda buna çanak tuttu ama onur tarafta bakalım ne olacak hakkımı helal etmiyorum çünkü emek verdim zaman ayırdım bahsettiğim mendili gibi olun insAllah

Avatar
Suat 2016-07-04 23:23:46

Süper yaz

Avatar
Erdem 2016-07-05 00:20:45

Müthiş

Avatar
seyit 2016-07-05 14:28:05

yeter artık herkes makam istiyor.Kimse Allah rızası için eğitim nasıl ileri seviyeye gelecek bu gençlik nasıl ahlaklı yetişecek gibi derdi yok .Ülkemizi nasıl ileri seviyeye getirecez.Günü birlik kavgalar makamı ehline vermeme.Yeter artık başkanda insan ona makam için gidenler utansın

Avatar
Ufuk 2016-07-05 00:22:23

Saçmalamışşsınız

Avatar
Jet 2016-07-05 00:28:00

Sayın Başkan 17354 Meb müdüryardımcılığı sınavını kazanan öğretmen varken bunlar için kılını kıpırdatmadı.sınav kazanan öğretmenler için girişimde bulunmayı bırakın tatmin edici bir açıklama bile yapmadı.Soruyorum sayın başkana meb müdür yardımcılığı sınavını kazanan 17354 öğretmen bir milli eğitim müdürü etmiyor mu onun için gösterdiği tepkiyi emek harcamış onbinlerce insan için göstermiyor

Avatar
okul müdürleri ayrımcılığına son verilsin 2016-07-05 00:58:01

Kırşehir de Dördüncü dava sonucun da , Mülakata çağrılma ile ilgili işleme, Yozgat İdare Mahkemesi, 22 okul müdürü ile ilgili Yürütmeyi Durdurma kararı vermesi üzerinden, 2 ay geçmesine rağmen, hiçbir Okul Müdürü göreve başlatılmadı..Hukuku gören var mı? kayıp olmuştur arıyoruz, hukuku uygulamayanlara Hesap soracağımız zamanın gelmesini bekliyoruz.