banner374
13 Ekim 2016 Perşembe 19:55
Sayın Bakan, Açığa Alınan Bir Tane Milletvekili Gördünüz Mü?
Türkiye Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun ''Dokunulmazlığı, ayrıcalığı olan bir memur yapısı olmamalı'' haberindeki açıklamalarına Twitter üzerinden yanıt verdi.

İşte Koncuk'un o paylaşımları:

''Çlş ve Sos. Güv. Bakanı Müezzinoğlu: Kamu çalışanı, bir çalışan statüsü. Dokunulmazlığı, ayrıcalığı olan bir memur yapısı olmamalı demiş. Sayın Müezzinoğlu, memurları milletvekilleri ile karıştırmış.Sn Bakana tavsiyem 657 Sayılı DMK'yı okumasıdır, memurun dokunulmazlığı yoktur. Sn Müezzinoğlu, bir tane açığa alınan milletvekili gördünüz mü?Bir de memurlara bakın, binlercesi açıkta veya ihraç.Dokunulmazlık nerede? Çalışma bakanları çalışanın yanındadır,onların görevi haklarını savunması gereken insanlarla ilgili kamuoyunu yanlış bilgilendirmek değildir.Memurun sınırsız iş güvencesi yoktur, mevzuatın hiç bir yerinde böyle bir cümle de yoktur.Bakanlık mevkiindekiler daha sorumlu konuşmalıdır.Bir kez dahi 657 Sayılı DMK'yı okumamış insanların memurlarla ilgili ahkam kesmesi kabul edilemez.Sn Müezzinoğlu'na ise hiç yakışmaz.''
banner182
Son Güncelleme: 13.10.2016 19:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
adam 2 ay önce

siyasi görüşünü beğenmem ama sendikacılık anlamında adamın dibisin derim. memur haklarını savunduğunuz için sizi tebrik ederim.