banner374
08 Kasım 2013 Cuma 00:01
Sendika üyelik işlemleri ile ilgili e-Devlet uygulaması başladı

 Sendika Üyelik İşlemleri ile İlgili e-Devlet uygulaması başlamıştır.

Vatandaş - İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri

http://www.turkiye.gov.tr adresinden e-Hizmetler bölümünden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı altında sunulan İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri hizmetine tıklanarak üyelik başvurusu ve çekilme işlemleri yapılabilir.

Sistem SGK'dan alınan güncel çalışma bilgileri ile açılmaktadır. Çalışma kayıtları iş koluna göre listelenir, iş kolunda kurulu bulunan sendikalardan biri seçilerek üyelik başvurusu yapılabilir.

Üyelik sendikanın e-Devlet üzerinden gerçekleştireceği onay ile geçerlilik kazanır. Onaylanan üyelikler için yine sistem üzerinden üyelikten çekilme işlemi yapılabilir.

Sendika - İşçi Sendikaları İşlemleri

http://kamu.turkiye.gov.tr adresinden e-Hizmeler bölümünden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı altında sunulan İşçi Sendikaları İşlemleri altında yer alan hizmetler kullanılarak üyelik başvuruları onay ya da ret işlemleri yapılabilir.

Bu hizmetler sadece sendika yönetimi kurulları tarafından görevlendirilerek bakanlığa bildirilen kişiler tarafından kullanılabilir.

Yapılan işlemlerle ilgili daha fazla bilgi için sistemde detaylı yardım sayfaları bulunmaktadır.
banner182
Son Güncelleme: 08.11.2013 00:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
metin 3 yıl önce

enerj iş dalında yeni bir sendika kurulmuş. tamamı gençlerden oluşuyor. ve sanırımki. 10 yıla en büyük sendikalardan birisi olacak bu gidişle. adı enerji iş sendikası. sloganı sendikanın işçisi degil, işçilerin sendikası.