banner374
11 Ocak 2016 Pazartesi 19:57
SİLAHLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ!
 Tokat Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ın, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’yla birlikte yaptığı okul ziyaretlerine ilişkin sosyal medyada fotoğraflar paylaştığı ve söz konusu paylaşımlarda Aslan’ın silahla havaya ateş ettiğini gösteren fotoğraflar bulunduğu basına yansımıştır.

Öncelikle bir eğitimci olan Aslan’ın şiddeti özendiren bu sorumsuz davranışı, öğretmeni rol model alan öğrencilere kötü örnek teşkil etmektedir. Çocukların zihinsel, duygusal ve sosyal gelişiminde en etkin model, anne babadan da önce öğretmendir. Bu nedenle öğretmenlerin söz ve davranışlarıyla öğrencilere rol model olduklarını asla unutmamaları gerekmektedir. Bir ilçe milli eğitim müdürünün çocuklar için yanlış davranış modeli oluşturarak, sağlıksız davranışlar benimsemelerine neden olan Aslan’ı şiddetle kınıyoruz.


Öte yandan, Bekir Aslan’ın, TBMM’de ettiği küfürler, cinsiyetçi yaklaşımlar ve kavgalarla gündeme gelen Tokat Milletvekili’nin kardeşi olması Milli Eğitim Bakanlığı’nda kariyer ve liyakat gözetmeksizin yapılan kadrolaşmanın da göstergesidir. Eğitim yöneticilerinin belirlenmesinde liyakat ilkesi yerine AKP’ye bağlılık derecesini ve siyasi referansları dikkate alan Bakanlık, eğitimin yönetimini beceriksiz ellere teslim etmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nı bir an önce gereğini yapmaya ve Bekir Aslan’ı görevden almaya çağırıyoruz.

          EĞİTİM-İŞ MERKEZ YÖNETİM KURULU 
banner182
Son Güncelleme: 11.01.2016 20:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ali 12 ay önce

liyakatin yerini siyaset alırsa cugulilerde makam sahibi olur. olan ülkenin geleceğine olur. gerçi iktidarın eğitim diye bir kaygısı olduğunu düşünenlerden değilim.

Avatar
klavuz 12 ay önce

değmeyin müdürümün keyfine yaww... birde eğitim öğretimi ağzından düşürmeyecek.. yazıklar olsun ki kendini eğitimci sınıfına dahil ediyor..

Avatar
kayır aslanım kayır 12 ay önce

O adamın nasıl oraya geldiği belli. Evet, görevden alırlar ama daha güzel bir yere almak için