banner374
27 Kasım 2013 Çarşamba 15:15
Türk Eğitim-Sen: Eğitim yapboz tahtasına çevrildi
Türk Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol, eğitimde eksiklikleri kapatma prensibiyle kurulan dershaneleri kapatmanın mantıklı bir açıklaması bulunmadığını söyledi.

Ekrem Şenol, yaptığı açıklamada, dershanelerin kapatılmasını öngören yasa çalışmasına tepki gösterdi. Dershanelerin eğitim sistemindeki eksiklikler üzerine ortaya çıktığını söyleyen Şenol, dershaneleri kapatmanın mantıklı bir açıklaması olmadığını ifade etti.

Milli eğitimde uzun vadeli vizyon oluşturulmadığını dile getiren Şenol, “Dershanelerin 100 bin çalışanı vardır. Yaklaşık 80 bin öğretmeni, 20 bin personeli ile sayısı 4 bin civarında bulunan dershaneler, Türkiye’de eğitim anlamında eksiklerin telafisini sağlamak ve eğitime destek olabilme prensipleri üzerine kurulmuştur. Atatürk’ten sonra kurulan hükümetlerde ciddi bir eğitim politikası görülmemiştir. Mevcut iktidar döneminde de 5 milli eğitim bakanının değiştiği görülmüş, eğitim yapboz tahtasına çevrilmiştir. Dershaneler eğitim sisteminde okulların fiziki durumları, donanım eksiklikleri, öğretmenlerin yaşadığı özlük ve sosyal haklar anlamındaki eksikliklerinin doğal sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Çağa uygun ve uzun vadeli milli eğitim vizyonu oluşturamayan, çalışanlarını defalarca çıkmaza sürükleyen hükümetin dershaneleri kapatmaya çalışmasının mantıklı açıklaması bulunmamaktadır.” ifadelerini kullandı.

banner182
Son Güncelleme: 27.11.2013 15:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol