banner374
27 Ağustos 2012 Pazartesi 07:57
Türk Eğitim-Sen'den MEB önünde 'tayin' protestosu
 
Türk Eğitim-Sen üyeleri, Milli Eğitim Bakanlığı önünde; ''eş durumu, sağlık, öğrenim özrü, il içi ve il değiştirme mağdurları'' için protesto gösterisinde bulundu. Ellerinde dövizler taşıyan grup üyeleri, Bakan Dinçer aleyhine slogan da attı.

 

Koncuk, burada yaptığı konuşmada, Dinçer'in bakanlıkla ilgili uygulamalarını eleştirerek, yaptıkları ile eski Milli Eğitim Bakanlarından Hüseyin Çelik ve Nimet Çubukçu'yu arattığını savundu.

 

Bakan Dinçer'in çocukları ailelerinden ayırdığını ifade eden Koncuk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, ''O kadar çocuğunuz var birinden vazgeçebilir misiniz-'' diye sordu.

 

Siyasi ya da ideolojik olarak toplanmadıklarını sadece mağduriyetlerinin giderilmesini istediklerini belirten Koncuk, ''Biz de öğretmen açılımı istiyoruz'' dedi.

 

Bakan Dinçer'in ''Norm kadro fazlası olmayacağı yönündeki açıklamasına rağmen binlerce öğretmenin 4+4+4 eğitim sistemi dolayısıyla açığa çıktığını'' belirten Koncuk, Bakan Dinçer'i doğruyu söylememekle suçladı.

 

Koncuk ayrıca eşi özel sektörde çalışan eğitimcilere tayin hakkı verilmeyeceği yönündeki açıklamaları da eleştirerek, ''Onlar bu ülkeye vergi vermiyorlar mı, hizmet üretmiyorlar mı-'' diye sordu.

 

Koncuk, Van depremi sonrasında tayin isteyen eğitimi çalışanlarına Bakan Dinçer'in ''olur vermemesine'' karşın Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın tayin isteyen sağlıkçılara ''olur verdiğini'' anımsatarak ''O da bakan, Bu da bakan, farkı görün'' dedi.

 

Bir süre bakanlık önünde slogan atmayı sürdüren grup daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

 

banner182
Son Güncelleme: 27.08.2012 07:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol