banner406
banner396
21 Ekim 2013 Pazartesi 18:09
Türk Eğitim-Sen'den Mülakat Eleştirisine Cevap

 Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Hakan Akkaya, kendilerini eleştiren Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Cemil Çağlar’a tepki göstererek, “Bu şahsın her devrin adamı olduğu tüm eğitim ...camiası ve Tokat halkı tarafından bilinmektedir. Zamanında, şimdi hakaret etmeye çalıştığı partinin (MHP) il başkanının çantacılığını yaptığını çok iyi hatırlamaktayız” dedi.

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Hakan Akkaya, yazılı bir açıklama yaptı. Okul müdürlüğü sözlü mülakatında yaşanan iddialar sonrası kendilerine cevap veren Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Cemil Çağlar’a yönelik açıklama yapan Başkan Akkaya, “Sendikacılık yapmayı beceremeyenlerin, maalesef artık siyasi parti il başkanlarına laf yetiştirme ve polemiğe girme gayreti içerisine girdikleri görülmektedir. Bu hareket tarzı onların kendi tercihidir. Ancak siyasetin içine girip ağa babalarından aferin almanın derdine düşenler yalan, iftira ve suçlamalarla Türk Eğitim-Sen’i de bu polemiğin içine çekmeye çalışmışlardır” dedi.

“İSPAT ETSİN”
“Öncelikle Türk Eğitim-Sen’i kast ederek sayın il başkanına yanlış bilgilendirme ve yönlendirme yapmakla itham etmişlerdir. Bizim MHP il başkanı ile bu konu hakkında hiçbir görüşmemiz ve yönlendirmemiz kesinlikle olmamıştır. Aksini iddia edenlerin bunu ispat etmekle hükümlü oldukları malumdur. Eğer iddialarını ispat edemeyenler toplum önünde müfteri durumuna düşeceklerdir. Yönetici adaylarına yapılan haksızlıklar zaten Tokat kamuoyu tarafından bilinmekte ve konuşulmaktadır. Sayın başkanda bununla ilgili değerlendirmeler yapmıştır. Kaldı ki, burada önemli olan yapılan haksızlıklara dikkat çekmektir. Sendika başkanı açıklamalarıyla Hz. Mevlana’nın, ‘Bir lafa bakarım söz mü diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye?’ veciz sözünün ne kadar haklı olduğunu ispatlamıştır.”

“EN BÜYÜK MUHALEFETİ KAMU SEN YAPTI”
“Sendika başkanının iftiralarından birisi, “Genel başkanlarının MHP tarafından atandığını biliyorduk, sendika il başkanlarının da MHP il başkanı tarafından atandığını öğrendik” açıklamasıdır. Öncelikle Sayın Çağlar’ı edebe davet ederken, hükümet ortaklarından birisinin de MHP olduğu 57.Hükümet döneminde, Türk Eğitim-Sen’in de bağlı bulunduğu Kamu – Sen tarafından taşınan ve üzerinde MHP-DSP-ANAP yazılı temsili tabutu ve Sayın Devlet Bahçeli’nin, ‘Bize en büyük muhalefeti Kamu-Sen yaptı’ sözünü hatırlatmak isteriz.11 yıldır hükümetten izin almadan hiçbir şey yapamayan ve bu yalakalığını da sadece kendilerini yükseltmek için kullanan Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen bizim adımızı dahi anarken iki kere düşünmelidir. Kendilerini iftirayı da aşan ahlak sınırlarını zorlayan bu açıklamalarını ispatlamaya davet ediyoruz. Bu yersiz açıklama en başta bizi seçen değerli üyelerimize yapılmış bir hakarettir. Sendika başkanlığı koltuğunu sadece kendi ikbali için kullanan şahsiyet şunu iyi bilmelidir ki, Türk Eğitim Sen şube yönetimlerini de, genel merkezini de Türk eğitim sen üyelerinden başka hiçbir irade seçemez ve atayamaz. Sendikamıza bu iftiraları atan, sendika başkanlığını, nasıl bir yere müdür olabilirim diye kullanmaya çalışan şahsiyetin, Türk Eğitim Sen’e olan kini, haksız ve hukuksuzca müdür olduğu kurumlardan Türk Eğitim Sen’in açmış olduğu davalarla alınmasından mı kaynaklanıyor acaba?”

“ÇANTA TAŞIRDI”
“Zennet Mekân Rahmetli KKTC Eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, “Her dönemin adamı değil; her dönem adam olun” sözünden nasibini alamamış olan bu şahsın her devrin adamı olduğu tüm eğitim camiası ve Tokat halkı tarafından bilinmektedir. Zamanında, şimdi hakaret etmeye çalıştığı partinin il başkanının çantacılığını yaptığını çok iyi hatırlamaktayız. Kendisi ve yönetim kurulundaki bazı arkadaşlarının şahıslarının ve eşlerinin tayinlerini yaptırmak için şimdi iftiralar attıkları siyasi hareketin kapılarında yattıklarını da duymuştuk. Şimdiden diğer Siyasal Parti İl Başkanlarını da uyarmış olalım!!! Sendikacılığı sadece şahsi menfaat ve kul hakkı yemek olarak görenlerin baskısıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çıkarılan yeni yönetici atama yönetmeliği veya ‘yandaşımı atarım yönetmeliği’de diyebileceğimiz yönetmeliğin gerektirdiği, sözlü sınav tiyatrosu Tokat’ta da sahnelenmiş olup yandaş sendika üyeleri alenen kollanmıştır”

“SENDİKACILIĞI ÖĞRETMEK HADDİ DEĞİLDİR”
“Sendika başkanı yaptığı açıklamada rakamlar vererek insanların aklını karıştırmaya çalışmakta, kişilerin şahsi yazılı sınav başarılarını bile sendika başarısı gibi gösterme gayreti içine girmektedir. Sözlü sınavlarda herkes çok iyi bilmektedir ki 90 puan ve üzeri alanlar yüksek ihtimalle önceden ayarlanmış yerlere atanacaklardır.90 puan ve üzeri alanların tamamı yandaş sendika üyesi olup, sendika yönetimlerinde bulunanlar 96,98, 95,94 gibi puanlar alarak kendi üyeleri içinde bile infiale sebep olmuşlardır. Başka bir gerçekte, Tokat Milli Eğitim Müdürlüğünün de acziyetiyle oluşturulan çoğunluğu yandaş sendikanın ileri gelenlerinin bulunduğu komisyonun, Türk Eğitim Sen üyelerinden hiçbirine yazılı da aldıkları puanı bile vermedikleridir. Yandaş sendika yönetimi bu yaptıkları uygulama ile sadece bizim üyelerimizin değil kendi üyelerinin de haklarını gasp etmişlerdir”

“KUL HAKKI YEMEYİZ”
“Bir sendika başkanı düşünün ki kendi üyelerinin bile, artık bir yere müdür olsa da kurtulsak dediği bir şahsiyetin bize sendikacılık öğretmek haddi değildir. Eğitim Bir-Sen ile birlikte ortaya çıkan Yandaş Sendikacılık, Yalaka Sendikacılık, Kul Hakkı Yeme Sendikacılığı tabirlerini unutarak kendince Okey Sendikacılığı diye bir tabir kullanan başkana şunu söylemek isteriz. Boş zamanlarımızda futbol da oynarız, satranç da oynarız, tavla da oynarız, okey de … Ama asla kul hakkı yemeyiz. Asla hak etmediğimiz koltuğa oturmayız ve haram makamlar için ahretimizden vazgeçmeyiz. Yedikleri haram, eylemleri riya, konuştukları yalan olanların sendikacılıkları da ancak bu kadar olur. Kapalı kapılar ardında sattığınız memurun gazabından korunmak için, gözlerinizi makam hırsı bürüdüğünde söylediğiniz yalanlar sayesinde, bulunduğunuz yerlerden başınız dik çıkabilirsiniz ama milyonlarca memurun ve emeklinin ahı, peşinizi bırakmayacak, yalanlarınız sizi kurtaramayacaktır. Siz bizi, kendinizle karıştırmış olmalısınız. Ne yaparsanız yapın, Türk Eğitim Sen’i kendi seviyesizliğinize düşüremeyeceksiniz. İşte biz Türk Eğitim - Sen olarak hak mücadelesi veriyoruz derken, aynı zamanda ülkemizi pisliğe batıran, gittiği her yere necasetini bulaştıran ve bütün değerleri ayaklar altına alarak değersizleştirenlere karşı da mücadele ediyoruz. Sendikacılığa da, memurluğa da, insanlığa da yakışmıyorsunuz! Etrafı yeterince kirlettiniz, artık kul hakkı ve haram bulaşmış ellerinizi sendikacılıktan çekin!”

Türk Eğitim Sen Tokat Şube Başkanı 
Hakan Akkaya
Son Güncelleme: 21.10.2013 18:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.